Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

80 km/s Hızla Duvara Çarpma Sonucu Olanlar

this_life

Kayıtlı Üye
•Çarpışmadan 26 milisaniye sonra ön tamponlar araca gömülür. Araç kendi ağırlığının 30 katı kadar bir kuvvetle frenlenir. sürücü ve yolcular kemer ile bağlı değillerse 80 km sürat ile araç içinde harekete devam ederler.
•39 milisaniye sonra sürücü koltuğuyla beraber 15 cm öne doğru fırlamıştır.
•44 milisaniye sonra sürücü göğüs kafesiyle direksiyona çarpar.
•50 milisaniye sonra araç ve içindekiler üzerinde etkiyen yavaşlatıcı kuvvet 80 G ye ulaşır (yani kendi ağırlıklarının 80 katı büyüklükte bir kuvvet üzerlerinde etkir)
•68 milisaniye sonra sürücü 9 TONLUK bir kuvvetle gösterge paneline çarpar.
•92 milisaniye sonra sürücü yanındaki yolcuyla beraber aynı anda kafasını ön cama çarpar,yolcu bu çarpmayla kafasına ölümcül bir darbe alarak camdan dışarıya fırlar.
•100 milisaniye sonra direksiyon tarafından tutulan sürücü tekrar aracın içine düşer.
•110 milisaniye sonra araç yavaşça geriye çekilmeye baslar.
•113 milisaniye sonra sürücünün arkasında oturan yolcu sürücü seviyesine yükselir ve kafasıyla sert bir darbe yapar aynı anda kendisi de ölümcül bir darbe almıştır.
•150 milisaniye sonra tekrar sessizlik egemen olur cam,çelik,plastik parçaları yere düşer.
•200 milisaniyeden daha kısa bir süre içerisinde her şey biter.

Ortaya çıkan enerji inanılmazdır. 80 km/s hız 1 ton ağırlığındaki bir otomobili 30 metre yukarıya fırlatabilir.

hiçbirşey göründüğü gibi değil araç içinde kaza anında en son nerde çıkacağın belli olmuyo kemer takılı değilse...

Kemer çok önemli ama bazen takmayı unutuyorum ve kendime çok kızıyorum.

xx

bazen şu kemer uyarı çınlamasına kızıyorum , sonunda da pes ettirip taktırıyor ama iyiki var

Airbag olmasın, kemer+düzgün ayarlı kafalık olsun.

arkadaşlar, kemer sıkıyor felan diyorlar. evet ilk başta sıkıcı geliyor ama her seferinde en kısa mesafede bile takmayı adet edinirseniz bir süre sonra kemer takmayınca garip hissediyorsunuz. ben 3 senedir 500 m mesafeye giderken bile takıyorum, el alışkanlığı oldu artık :)

Geri
Üst Alt