Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

45bin /3. yıl bakımı

Tagwalker

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,
2017 model 1.4 tsi 122 bg Seat Leon FR kullanıcısıyım. Aracın garanti süresinin dolması ve yetkili servislerdeki bakım fiyatlarının da ateş pahası olması sebebiyle aracımı özel servise götürmeyi düşünüyorum. Bu nedenle Diyarbakır’da bildiğiniz güvenilir bir özel servis mevcut mu? Ayrıca bu bakımda neleri değiştirmem gerektiğine dair tavsiyeleriniz var mı(Araç 35000 de) ? Son olarak Diyarbakır gibi yazları çok sıcak kışları nispeten çok soğuk olmayan bir şehir için tercih etmem gereken bir yağ tavsiye edebilecek var mı?
Katkılarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Yağ için önerilenlerin dışına çıkılmamasını tavsiye ediyorlar. Hava filtresi-yağ filtesi-yağ-polen filtresi değişmelidir. Ayrıca karter tapasını da değiştirebilirsiniz.

Yağ için önerilenlerin dışına çıkılmamasını tavsiye ediyorlar. Hava filtresi-yağ filtesi-yağ-polen filtresi değişmelidir. Ayrıca karter tapasını da değiştirebilirsiniz.
Öncelikle İlginiz için teşekkür ederim. Forumda bir yerlerde 3. yıl bakımında benzin filtresini de değiştirmenin faydalı olacağını söyleyen bir arkadaşa rastlamıştım. İkamet ettiğim şehirde tanıdığım bir usta olmadığı için tamamen özel servisin insafına kalmak istemiyorum. Tabiki arabanın ihtiyacı olan deforme olmuş aksamların değiştirilmesi gerekiyor fakat Gerekli gereksiz şunu da değiştirelim bunu da yenileyelim gibi tavırlara maruz kalmamak adına yöneltmiştim bu soruyu. Tam olarak bir standardı yok bu işin anladığım kadarıyla.
Yağ için bahsettiğiniz önerilenlerden kastınız marka olarak mı yoksa viskozite değerleri bakımından mı söylediniz konuya biraz uzağım da kusura bakmayın

Öncelikle İlginiz için teşekkür ederim. Forumda bir yerlerde 3. yıl bakımında benzin filtresini de değiştirmenin faydalı olacağını söyleyen bir arkadaşa rastlamıştım. İkamet ettiğim şehirde tanıdığım bir usta olmadığı için tamamen özel servisin insafına kalmak istemiyorum. Tabiki arabanın ihtiyacı olan deforme olmuş aksamların değiştirilmesi gerekiyor fakat Gerekli gereksiz şunu da değiştirelim bunu da yenileyelim gibi tavırlara maruz kalmamak adına yöneltmiştim bu soruyu. Tam olarak bir standardı yok bu işin anladığım kadarıyla.
Yağ için bahsettiğiniz önerilenlerden kastınız marka olarak mı yoksa viskozite değerleri bakımından mı söylediniz konuya biraz uzağım da kusura bakmayın
Hocam ben arabayı aldığımdan beri internetten castrol edge 5w30 yağ alıp polen yağ ve hava filtrelerini de mann marka alıyorum.Benim de aracım 49 binde ilk defa yakıt filtresi degistirdim araba her değişimde gerçekten farkediyor.internetten alıp özel serviste değiştiriyorum toplamda 300 lira anca tutuyor.Hatta öyle bir değişim yapıyorum ki burda hiçbirşeyi degistiremem gerekmiyor diyor usta.1 sene de 2 3 bin km yol yaptığım için herşey üzerinde temiz kaliyor

Geri
Üst Alt