Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

41AC676 - Makyajlı İbiza Proje - Şimdiye kadar yaptıklarım

aucvcauc

Kayıtlı Üye
  • Full Ses Yalıtımı
    • Şuanda aracın kapıları-tavanı ve tabanı haricinde ses yalıtımı yapmadığım yer kalmadı. Bu ses yalıtımı bir seviyeye kadar da ısı yalıtımı sağlıyor. Genelde 3 katmandan oluşan bu uygulamada çok yer olmayan bölgelerde sadece 2 katmanını yapıştırarak devam ettim. Şuanda ses seviyeleri ciddi seviyede düştü ve müzik kalitesi çok yükseldi.
20240223_130833.jpg20240517_143849.jpg20240602_155834.jpg20240625_174236.jpg

• Kapı cepleri - torpido ve orta konsol keçe kaplama
    • İnternetten satın aldığım, konfor seti adıyla satılan bu ürün ile kapı ceplerine koyduğum eşyalar ses yapmıyor ve trime zarar vermiyor. Ayrıca orta konsoldaki ve torpido gözündeki yine aynı kaplama ile aracın kalite hissini arttırıyor.
20240724_134504.jpg20240724_134457.jpg20240724_134449.jpg

• Vites topuzuna metal ek
    • Vites topuzunun üzerindeki çember ve mandal fırçalanmış alüminyum görümünde ve diğer kalan yerleri ise deriydi. Ben bu iki parçayı tamamlamak adına aynı dokuya sahip parçayı satın aldım ve içeriye farklı bir görünüş katmış oldu
20240724_134522.jpg

• Bagaj Havuzu
    • Bagaj taban halısını korumak ve bir şey döküldüğünde kolay temizlenmesini sağlamak amacıyla satın aldığım parça
20240724_134634.jpg

• Krom cam çerçevesi
    • Benim modelimde fabrikadan çıkışlı herhangi bir krom cam çerçevesi yoktu. İnternette de genelde sadece camın alt çizgisini dolduran çıtalar vardı. Bu çıtayı biraz araştırarak tam tur şeklinde buldum ve bir üst segment görüntüsü kattığını düşünüyorum. Aracın boş olmasa bile boş gözüken hissini ortadan kaldırdı.
  • Cam filmi
    • Hem aracın görünüşünü tamamlamak hemde sıcak yaz aylarında güneş yanıklarını engellemek adına cam filmi yaptırdım
  • Scala jant
    • Aracın üzerinde gelen 15 inç jantları yine OEM Skoda Scala aracının jantlarını satın aldım ve üzerine daha kaliteli bir lastik olan Continental PremiumContact 7 ler ile tamamladım. Bu aracın konforuna ve yol tutuşuna çok büyük artısı oldu. 15 inç jantları ise kış lastikleriyle kullanıp onun avantajlarından faydalanacağım.
20240602_183752.jpg

Diğer detayları buraya yorum halinde göndereceğim.

• PPF kaplama
    • Ufak darbelere, çiziklere ve güneşten sararmasına karşı ön farlar ve kaput ppf ile kaplandı
  • Stop çerçeveleri
    • İnternetten satın aldığım siyah folyolar ile stop farlarının görünüşüne ufak değişiklikler yaptım
  • Deri kol dayama
    • Benim aldığım tarihte araçta bir kol dayama ile satılmıyordu. Buna ek olarak şuanda standart olarak kumaş kol dayama geliyor fakat benim satın aldığım model deri ve içerisinde de koyduğunuz eşyaların ses çıkarmasını engellemek adına ekstra yalıtım bulunuyor.
  • Kol dayama yükseltici
    • Kol dayamanın yüksekliğinin arttırılması adına el ile dizayn edilmiş 3D baskı yapılmış parça
  • Araç kamerası
    • Trafikte olmazsa olmaz ön-arka set halinde araç kamerası. 70mai A800S modelini kullanıyorum ve gece performansından da çok memnunum
  • Kapı tutamaklarının parlak siyaha boyanması
    • Bir diğer kendimin yaptığı parça ise bu kapı tutamakları. Bunlar sökülerek gerekli işlemlerden geçti ve aracın kalite hissiyatını arttırmak ve görünüşünü iyileştirmek adına düz plastik görüntüsü yerine parlak siyaha boyandı. Bunu bildiğim kadarıyla dünya üzerinde yapan 2.kişiyim.

Araç kamerası
Trafikte olmazsa olmaz ön-arka set halinde araç kamerası. 70mai A800S modelini kullanıyorum ve gece performansından da çok memnunum20240617_202949.jpg

• Deri kol dayama
    • Benim aldığım tarihte araçta bir kol dayama ile satılmıyordu. Buna ek olarak şuanda standart olarak kumaş kol dayama geliyor fakat benim satın aldığım model deri ve içerisinde de koyduğunuz eşyaların ses çıkarmasını engellemek adına ekstra yalıtım bulunuyor.
  • Kol dayama yükseltici
    • Kol dayamanın yüksekliğinin arttırılması adına el ile dizayn edilmiş 3D baskı yapılmış parça

20240717_161502.jpg

Kapı tutamaklarının parlak siyaha boyanması
Bir diğer kendimin yaptığı parça ise bu kapı tutamakları. Bunlar sökülerek gerekli işlemlerden geçti ve aracın kalite hissiyatını arttırmak ve görünüşünü iyileştirmek adına düz plastik görüntüsü yerine parlak siyaha boyandı. Bunu bildiğim kadarıyla dünya üzerinde yapan 2.kişiyim.

20240724_134449.jpg

Stop çerçeveleri
İnternetten satın aldığım siyah folyolar ile stop farlarının görünüşüne ufak değişiklikler yaptım

20240724_134559.jpg

Maşallah. 🧿 Çok uğraşmışsınız. Elinize sağlık. Güle güle kullanın.

Maşallah. 🧿 Çok uğraşmışsınız. Elinize sağlık. Güle güle kullanın.
Çok teşekkürler, ufak tefek iyileştirmeler ile birkaç segment yukarı taşımaya çalışıyorum.
Vakit buldukça ses yalıtımın kalan yerlerini de tamamlamayı düşünüyorum.
Kapıda C serisi amg var ama şuan dönüp bakmıyorum bile o araca.

İyileştirme yapılabilecek bir fikriniz var ise benimle paylaşabilirsiniz, önerilere açığım.
Bende orta paket SuperB yi ful pakete yakına çevirmiştim. Konumu inceleyebilirsiniz.

Bende orta paket SuperB yi ful pakete yakına çevirmiştim. Konumu inceleyebilirsiniz.

Evet sizin bu yazınızı hayranlıkla okumuştum, çok başarılı ve uğraşlı bir proje.
Aracım için aklımda çok daha farklı şeyler olsa da Türkiye'de OEM veya yan sanayi aksesuar bulmakta zorlanıyorum.
Bu yüzden yurt dışına çıktığımda kablosuz şarj ünitesi gibi parçaları almayı planlıyorum.

Evet sizin bu yazınızı hayranlıkla okumuştum, çok başarılı ve uğraşlı bir proje.
Aracım için aklımda çok daha farklı şeyler olsa da Türkiye'de OEM veya yan sanayi aksesuar bulmakta zorlanıyorum.
Bu yüzden yurt dışına çıktığımda kablosuz şarj ünitesi gibi parçaları almayı planlıyorum.
Aliexpres gibi sitelerden de bakabilirsiniz. Ben Tr de bulamadığım yada fiyatı fazla gelen bazı parçaları ordan almıştım. Ek olarak çıkmacılardan da güzel şeyler düşürebilirsiniz sahibinden.com takip ederek.

Aliexpres gibi sitelerden de bakabilirsiniz. Ben Tr de bulamadığım yada fiyatı fazla gelen bazı parçaları ordan almıştım. Ek olarak çıkmacılardan da güzel şeyler düşürebilirsiniz sahibinden.com takip ederek.
Evet birkaç ürünü o şekilde araştırıyorum, aliexpress ve bu yeni temu yu kontrol ettim ama istediğim malzemeleri bulamadım. Çıkmacıları dolaşıyorum.

Geri
Üst Alt