Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

225 40 R18 Lastik ebatları değiştirme hak.

Emretemizkan

Kayıtlı Üye
Merhabalar, aracımda şu an 225 40 18 Michelin pilot sport 4 var, yumuşak lastik olmasına rağmen konforu çok etkiliyor, şimdi ise kış lastiklerine geçeceğim ve satın almak için araştırıyorum. Konforu biraz daha arttırmak adına yanak kalınlığını değiştirebiliyor muyuz? Örneğin 225 55 18 gibi, önerileriniz nedir?

Jantlarını 18 olduğu için bu ebatta yanak artışı yapamazsınız bence. Yanakları bir tık arttırsanız ki 225 45 18 oluyor. Lastik çapı %3 ten fazla artmış oluyor. Sizin dediğiniz 225 55 18 de ise %10'a yakın bir çap artışı var. %3 ve üzeri farklar sürüş emniyeti konusunda uygun sayılmamaktadır.
Ekran Alıntısı.JPGEkran Alıntısı 2.JPG
Konfor artışı istiyorsanız yeni bir jant seti ile birlikte 225 45 17 veya 205 55 16 ebatlarında kullanmanız gerekiyor.

Jantlarını 18 olduğu için bu ebatta yanak artışı yapamazsınız bence. Yanakları bir tık arttırsanız ki 225 45 18 oluyor. Lastik çapı %3 ten fazla artmış oluyor. Sizin dediğiniz 225 55 18 de ise %10'a yakın bir çap artışı var. %3 ve üzeri farklar sürüş emniyeti konusunda uygun sayılmamaktadır.
Ekli dosyayı görüntüle 23112Ekli dosyayı görüntüle 23111
Konfor artışı istiyorsanız yeni bir jant seti ile birlikte 225 45 17 veya 205 55 16 ebatlarında kullanmanız gerekiyor.

Çok teşekkürler bilgilendirme için, o zaman bu şekilde devam edeceğiz ne yapalım

Merhabalar, aracımda şu an 225 40 18 Michelin pilot sport 4 var, yumuşak lastik olmasına rağmen konforu çok etkiliyor, şimdi ise kış lastiklerine geçeceğim ve satın almak için araştırıyorum. Konforu biraz daha arttırmak adına yanak kalınlığını değiştirebiliyor muyuz? Örneğin 225 55 18 gibi, önerileriniz nedir?
benim tavsiyem teneke 16" jant ile lastik takımı kullanman.
her seferinde lastiği janttan ayırmak jantı çizecektir.

Geri
Üst Alt