Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2020 Seat Ibiza sabah ilk çalıştırmada pedal kısmından tıkır tıkır ses gelmesi.

metesimsek

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba,
2020 model Seat Ibiza aracım var, 2 kere servise gittim ama bir çözüm bulunamadı. bu sorunla ilk defa karşılaştıklarını söylediler. bendeki sesin aynısını hiç kullanılmamış poşetleri üstünde bir ibiza araçta olduğunu söylediler ve video kaydını gösterdiler. belki sizlerin bir bilgisi vardır. yoksa ben çıldırıcağım ve Seat Doğuşoto ile mahkemelik olacağım.
Aracımı sabah ilk çalıştırmada pedalların olduğu yerden tıkır tıkır ses gelmekte. 2-3 dakika sonra motor ısınmaya başlıyor ve ses kesiliyor. ancak aracı uzun süre kullanmadan bırakınca ve araç iyice soğuyunca tekrar çalıştırmada ses geliyor. sesin video linkini ekledim, izleyip ve yorumlarınızı paylaşmanızı rica ediyorum.
saygılarımla.

https://wetransfer.com/downloads/31...c50f84032ce4f5a67cf9151a20210627103118/1999c0

Hocam kulaklarım beni yanıltmıyorsa bu ses; rolanti devri döngüsünde meydana geliyor. Aracın garantisi olduğu için doğuştan çıkmak istemiyorsunuz farkındayım ama bu sorunu doğuştan ayrılıp kendi yerini açan 15-20 yıllık vw ustaları çok rahat çözer diye düşünüyorum. 2015 yılında 0 km aldığım golf aracımın sağ kapısından gelen trim sesini doğuş 3 gidişimde çözemeyince güvendiğim bir ustaya göstermiştim ve döşemeleri sökerek yarım saatte halletmişti.

evet dostum çok haklısın garantisi olduğu için mecburen çıkamıyorum doğuş oto'dan. dışardaki ustaların değ
Hocam kulaklarım beni yanıltmıyorsa bu ses; rolanti devri döngüsünde meydana geliyor. Aracın garantisi olduğu için doğuştan çıkmak istemiyorsunuz farkındayım ama bu sorunu doğuştan ayrılıp kendi yerini açan 15-20 yıllık vw ustaları çok rahat çözer diye düşünüyorum. 2015 yılında 0 km aldığım golf aracımın sağ kapısından gelen trim sesini doğuş 3 gidişimde çözemeyince güvendiğim bir ustaya göstermiştim ve döşemeleri sökerek yarım saatte halletmişti.
aynen öyle hocam, garantisi olduğu için gidiyorum ama söylediğin çok doğru dışardaki ustalar konularında çok daha iyiler. bu seçeneğide düşünüyorum.

İzolasyonla alakalı bir durum olabilir çalışırken kaputu açıp klima borularını kontrol edin herhangi bir yere sürtme-değme yapıyor mu diye, işe yarayabilir.

Geri
Üst Alt