Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2020 İbiza Kaput Isısı

tortuqa

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba arkadaşlar,

4 gün önce 2020 ibiza 1.0 ecotsi 115 hp sahibi oldum ilk arabam ve tecrübesizim diyebilirim şoförlük konusunda, arabaya alışmaya çalışıyorum şimdilik. Geçen gün yaklasık yarım saat veya 45 dk dir en fazla aracı sürdükten sonra bir 5-6 dk da park etmek ile uğraştım :D neyse sonra park ettikten sonra rastgele kaputa dokundum ve baya sıcaktı kaput dayama demiri bile ısınmıştı bir miktar. bir problem olabilir mi diye düşündüm açıkcası. Bu arada sürdüğüm süre boyu en fazla 55-60 km hız yapmışımdır genelde 40-50 bandında gezdim diyebilirim. birde dedigim gibi park için 5 dk cebelleştim. Ertesi gün yine aynı süredir hemen hemen sürdükten sonra park edip indim baktım hiç ısınma yoktu. Yani önceki seferde neyi yanlış yapmış olablirim o ısının sebebi ne olablir., hiç normal gelmedi çünkü o ısı bana. Havalar sıcak değil uzun süre sürmedim vs. yardımlarınızı bekliyorum tesekkürler

bi sıkıntı yok sadece kaput altı kecesi yok benzinli olanlarda alip kendin montajını yapabilirsin ve ısı kaputa daha az iletilecek. dert edilecek bisi degil aracınız hayırlı olsun. süper performanslı bi arabaniz var S moduna alın gazlayin tadini çıkartın. ben 1.0 115 lik ibiza ya şaka makinasi diyorum benim diyen cok arabanin moralini bozar

Aracin motorunun isinmasindan sonra kaputun isinmasi da hatta baya isinmasida gayet dogal. Muhtemelen araci parkederken biraz fazla ugrasmissiniz o isiyi bir miktar daha artirmistir. Motor kendi suyuyla soguyor ama siz hareket etmeyince ruzgar yemeyen parcalar dogal olarak isiyi daha cok belli ediyor. Bir problem oldugunu dusunmuyorum acikcasi :) araciniz hayirli olsun gule gule kazasiz belasiz kullanin insallah..

Evet haklısınız o günden sonra da öyle olmadı zaten. Teşekkür ederim arkadaşlar cevaplarınız için

Geri
Üst Alt