Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2017 model leon 1.6 dizel bakımı

srknatmn

Kayıtlı Üye
Merhaba,2. El olarak aldığım aracım 2017 model 1.6 dizel ve şu anda 40bin km ye ulaştı.konrak açtığımda servis için uyarı veriyor son 10 gün diye,sanırım yağ değişimi ve filtreler yani periyodik.aracın en son geçen yıl yanlışım yoksa mart ayında orjinal servisinde bakımları olmuş ve faturalarını da iletti saolsun aracı aldığım kişi.bu zamana kadar hep orjinal servis kapsamında yapılmış.Ben ilk kez bakıma götüreceğim,lüleburgazra servisi yok en yakın çorluda var,edirnede var.tavsiyeniz neresi olur tecrübesi olan varsa trakya bölgesinde?
Bir de 40 binde yağ,yağ filtresi,polen ve hava filtresi dışında neler değişir araçta?bir de yağ tavsiyeniz nedir.ben her türlü servise dahi gitsem kendi yağımı kendim almak taraftarıyımdır.
Orjinal servise devam mı etmeliyim sizce yoksa garanti kapsamı bittiği için özel servise gitmek çok mantıklı olmaz mı.görüşlerinizi almak istedim.saygılar

Aracınız 3. Yıl veya 45bin km bakımına giriyorsa, yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi ve mazot filtresi değişecek. Benim tavsiyem n11.com üzerinden mann marka filtre seti ve yağ alıp herhangi bir vw ustasına yaptırmanızdır. Araç orjinali mann marka filtre ile geliyor, ben yağ olarak castrol edge 5 30 kullanıyorum. Bu arada 5lt almanız gerekir. Araç 4.6 litre alır gözüküyor ancak yağ filtresi altta olduğu için, o haznenin dolması ile tam 5 lt yağ alıyor aracınız. Keyifli sürüşler.

İyi niyet garantisinden faydalanmak istersen yetkili servise devam etmen yararınadır.
Bir problem çıkınca ücretsiz değişim yapılıyor.
İyi niyet garantisinden şanzıman değiştiren bile gördüm.
Tabi bunun için de sanayiden %40 daha pahalı bakım maliyetlerini de gözönüne alman gerekir. Bu tamamen senin kararın.

Çok basit gibi görünebilir ama dizel araçlardaki hava filtresi çok çok önemli çünkü mazot zaten benzine göre zor yanan bir yakıt ve bu yakıtı verimli yakabilmen için temiz ve stabil akan havaya ihtiyacın olacak. Bunu da orjinal ve kaliteli bir hava filtresi uzun km ler yapacaktır.

Yağ konusunda ise kendini kanıtlamış yağlardan almanı öneririm. Aracın için 5/30 vizkosite uygundur.
Alttaki yağların orjinalliğinden emin olduktan sonra korkmadan kullanabilirsin.

Castol edge
Mobil1 Esp
Liqu Moly top Tec

Ben yakıtta Shell V power'dan, yağda Mobil1 Esp den şaşmıyorum.

İnternette yağ ve filtreler daha uygun fiyatlı ama almadan önce servise sormanda fayda var.
Kendi aracımda filtre setlerini Bosch kullanıyorum ve devamlı alttaki siteden alıyorum.
Site güvenilirdir, orjinal ürün satar ve bir sorunun olduğunda telefonla yardımcı olurlar. Düzgün esnaftırlar anlayacağın....

İstanbul avrupa yakasında tavsiye edeblileceğiniz bir yetkili servis varmı peki trakya bölgesi dışında?

Merhaba,2. El olarak aldığım aracım 2017 model 1.6 dizel ve şu anda 40bin km ye ulaştı.konrak açtığımda servis için uyarı veriyor son 10 gün diye,sanırım yağ değişimi ve filtreler yani periyodik.aracın en son geçen yıl yanlışım yoksa mart ayında orjinal servisinde bakımları olmuş ve faturalarını da iletti saolsun aracı aldığım kişi.bu zamana kadar hep orjinal servis kapsamında yapılmış.Ben ilk kez bakıma götüreceğim,lüleburgazra servisi yok en yakın çorluda var,edirnede var.tavsiyeniz neresi olur tecrübesi olan varsa trakya bölgesinde?
Bir de 40 binde yağ,yağ filtresi,polen ve hava filtresi dışında neler değişir araçta?bir de yağ tavsiyeniz nedir.ben her türlü servise dahi gitsem kendi yağımı kendim almak taraftarıyımdır.
Orjinal servise devam mı etmeliyim sizce yoksa garanti kapsamı bittiği için özel servise gitmek çok mantıklı olmaz mı.görüşlerinizi almak istedim.saygılar

Kardeşim Trakya bölgesinde bulunan grubumuza bekleriz Çorlu iyi sanırım @AdeM59 @kireç @goku

Öncelikle merhabalar. Hocam şunun bilgisini vereyim. Golf 7 2016 model araç sahibiyim. Aracım dizel. Volkswagen Dizel grubunun 30, 60, 90 ve katlarında mazot filtrelerinin değişimi yapılır yetkili servislerde. Bugüne kadar hep yetkili serviste yapılmış ise bence bozmayın devam ettirin ancak kendi yağınızı servise götüremezsiniz. Bu konuyla alakalı yaptığım en son görüşmede Servis Danışmanı kullansak bile motor garanti kapsamında değildir / çıkmıştır şeklinde bir yazı yazacaklarını söylemişlerdi. Eğer yetkili servise giderseniz; hava, polen, yağ filtreleri ve yağ değişimi yapılır, harici olarak fren balataları ve disklerinizin aynı zamanda fren hidroliğinizin ve antifrizinizin kontrolleri yapılır. Yine Volkswagen Grubundaki araçlarımızın fabrikadan ilk çıktıklarında 3, sonra ise her 2 yılda bir fren balatalarının değişmesi gerekmektedir. Servise gittiğinizde zaten bunun kontrollerini yapacaklardır.

Covid 19 sebebi ile martta yaptırmam gereken bakımı yaptıramadım.En son yağ ve filtreler 2109 şubat sonu yenilenmiş.daha ne kadar zaman servise gidilmez kestirmek çok güç şu ortamda.araca çok zararı olmaz diye düşünüyorum bu bakımı yaptıramamam şu an için,sizlerinde görüşü önemli benim için.

Covid 19 sebebi ile martta yaptırmam gereken bakımı yaptıramadım.En son yağ ve filtreler 2109 şubat sonu yenilenmiş.daha ne kadar zaman servise gidilmez kestirmek çok güç şu ortamda.araca çok zararı olmaz diye düşünüyorum bu bakımı yaptıramamam şu an için,sizlerinde görüşü önemli benim için.

corona yüzünden halen servise gidip bakım yaptıramadım..

İstanbul avrupa yakasında tavsiye edeblileceğiniz bir yetkili servis varmı peki trakya bölgesi dışında?

istanbul'daki özel servisler arasında sponsorumuz olan MRZ GARAGE ye gitmenizi tavsiye ederim @MARAZ37 trakya bölgesinde ki konular için @AdeM59 @KİREÇ ve @goku ile iletişime geçerseniz sizlere destek olabilirler trakya da ki buluşmalarımıza da covid-19 sonrasında bekliyoruz :)

istanbul'daki özel servisler arasında sponsorumuz olan MRZ GARAGE ye gitmenizi tavsiye ederim @MARAZ37 trakya bölgesinde ki konular için @AdeM59 @KİREÇ ve @goku ile iletişime geçerseniz sizlere destek olabilirler trakya da ki buluşmalarımıza da covid-19 sonrasında bekliyoruz :)
İnşallah hayırlısı ile bir atlatsak bu virüs olayını,sonrasında buluşmaya gelmeye gayret edeceğim.saygılar

Geri
Üst Alt