Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2017 Leon 1.6 TDI - Ufak Sorunlar Hakkında

ozanmanav

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 10 gün önce 2017 Leon 1.6TDI Style satın aldım hayırlısı ile. Ancak araçta ufak tefek expertiz raporunda çıkmayan ama rahatsız edici şeyleri farkettim.

Bunlar şunlar;

1- Tümseklerden geçerken yay sesi gibi bir ses gelmesi, bundan önceki aracım clio idi onda bile yoktu bu :) Acaba neden olabilir 2017 aracın yayları paslanma ihtimal olabilir mi ? Expertizde amortisörlerde sorun görünmemiş.
2- Ön gösterge camının titremişiminden kaynaklanan ses, evet arkadaşlar yolda giderken ön gösterge camı titriyor gibi hani eski arabalarda olur ya titrer ses yapar aynen o şekilde elimle tutuyorum camı ses kesiliyor bırakıyorum devam ediyor çok sinir bozucu :) Bu neden olabilir sizce çözümü kolay mıdır ?

Teşekkürler, bir hayırlı olsunda alırım :)

Şöyle bir konu buldum DH sitesinde ön gösterge paneli için izolasyon yapmıştlar - LİNK

Aramiza hosgeldin
Bendede senin aracinin aynisi var 40 binde almıştım. ayni sıkıntılar bendede var. ön gosterge can sıkıcı ama bende bazen oluyo bazen olmuyo. artık alıştım leon un seslerine :=). tumseklerden geçerken gelen garc gurc seslere gelince servise gittiğimde usta dediki biseyleri yaglamak lazim ama neydi unuttum adini. bende cok onemsemedim ama suan baya ses gelio. servis zamanina az kaldi. heralde ozmaan yaptircam. tabi sorun cikarmazsa ozmaana kadar. ön gosterge paneli icin forumda tavsiyeler vardi ama konuyu hatirlamiyorum. aratip bulabilirsin. kolay gelsin. yeni sesler duyarsan haber ver.

Ses cok duyacaksin sorun yok trim sesine doyacaksin tumseklerden gecerken garc gurc ses vag grubunun standart olayi hepsinde var on takimlardan geliyor soguk zamanlarda daha cok gelir bir sure sonra gecer ama devamli geliyorsa bir sikinti vardir ben trimde sokmedik kece bez bant yapmadik yer birakmadim ama hala geliyor birde ben ses izalosyony yapmistim tabana kapilara trim seslerini daha cok duyordum soke soke arabada sokmedik trim kalmadi ama hala geliyor

Aramiza hosgeldin
Bendede senin aracinin aynisi var 40 binde almıştım. ayni sıkıntılar bendede var. ön gosterge can sıkıcı ama bende bazen oluyo bazen olmuyo. artık alıştım leon un seslerine :=). tumseklerden geçerken gelen garc gurc seslere gelince servise gittiğimde usta dediki biseyleri yaglamak lazim ama neydi unuttum adini. bende cok onemsemedim ama suan baya ses gelio. servis zamanina az kaldi. heralde ozmaan yaptircam. tabi sorun cikarmazsa ozmaana kadar. ön gosterge paneli icin forumda tavsiyeler vardi ama konuyu hatirlamiyorum. aratip bulabilirsin. kolay gelsin. yeni sesler duyarsan haber ver.
Alt tabla denilen üç bağlantılı lastiği gövdeye bağlayan büyük demirden bir parça var..onun bağlantılarının arasında lastik burçlardan ses geliyordur .

Aramiza hosgeldin

Hoşbulduk :) Bendede işte bazen oluyor sanırım yalıtım yapmak lazım. Bir ara şu dh forumda yaptıkları işlemi uygulayayım diyorum fakat şimdi çıkarırken kırılır diyede korkmuyor değilim :) bu yay seside sabah ilk 2 tümsekte oluyor daha sonra olmuyor pek ilgiç bi şekilde.

Ses cok duyacaksin sorun yok trim sesine doyacaksin tumseklerden gecerken garc gurc ses vag grubunun standart olayi hepsinde var on takimlardan geliyor soguk zamanlarda daha cok gelir bir sure sonra gecer ama devamli geliyorsa bir sikinti vardir ben trimde sokmedik kece bez bant yapmadik yer birakmadim ama hala geliyor birde ben ses izalosyony yapmistim tabana kapilara trim seslerini daha cok duyordum soke soke arabada sokmedik trim kalmadi ama hala geliyor

Hadi ya bunu bilmiyordum bana göre yüksek bir rakama araç alınca böyle sesler gelmesi beni üzdü biraz hatta şey düşündüm acaba araç kazalı o yüzden mi ses geliyor diye ama önden falan bir kazası bulunmuyor aracın. Ben daha önce benzinlisine binmiştim aynı modelin onda ses çok daha az sanırım benzinli olduğu için titreşimi az olduğundan dolayı biz duymuyoruz sanırım. Neyse sanırım çok yapacak bişey yok bunun için şuan beni en çok rahatsız eden gösterge camının titreşimi ve yay sesleri.

@ozanmanav öncelikle aramıza hoş geldiniz. Üyeler bölümünden kendinizi tanıtmanızı rica ederiz. Konu başlığını bu nedenle düzenledim. Kısa sürede sorunlarınızın çözülmesini umut eder, keyifli üyelikler dilerim.

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 10 gün önce 2017 Leon 1.6TDI Style satın aldım hayırlısı ile. Ancak araçta ufak tefek expertiz raporunda çıkmayan ama rahatsız edici şeyleri farkettim.

Bunlar şunlar;

1- Tümseklerden geçerken yay sesi gibi bir ses gelmesi, bundan önceki aracım clio idi onda bile yoktu bu :) Acaba neden olabilir 2017 aracın yayları paslanma ihtimal olabilir mi ? Expertizde amortisörlerde sorun görünmemiş.
2- Ön gösterge camının titremişiminden kaynaklanan ses, evet arkadaşlar yolda giderken ön gösterge camı titriyor gibi hani eski arabalarda olur ya titrer ses yapar aynen o şekilde elimle tutuyorum camı ses kesiliyor bırakıyorum devam ediyor çok sinir bozucu :) Bu neden olabilir sizce çözümü kolay mıdır ?

Teşekkürler, bir hayırlı olsunda alırım :)
Bendede 2013 TDI style var göstergeden ses gelmiyor..vidalari iyi sikilmamistir..

Bendede 2013 TDI style var göstergeden ses gelmiyor..vidalari iyi sikilmamistir..

Acaba dediğin gibi sök-tak yaparken düzgün oturtulmadı mı ? Onada bir baktırsam çözülür gibi çünkü çok sinir bozucu bi ses :) haber veririm son durumu buraya yinede

Arkadaşlar, konsola göstergeler kısmına würth silikon sprey sıktım ses azaldı tamamen bitmesede sizde kullanabilirsiniz bilginize. Tam ismi Würth Silikon Sprey 500ml

Geri
Üst Alt