Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2016 tdi Leon Fan Açma Sorunu

Motor stop edilirse temizleme devam etmiyor.Temizleme esnasında ısı 600 derecelere çıkıyormuş fanı bu yüzden açıyor kendini soğutmak için.

Aynen hatta kullanım kitapçığında ot Çimen vb gibi yerlerde bırakmayınız yazıyor çok yüksek ısıya ulaştığı için yangın tehlikesi arz edebilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

dpf li araç kullanmıştım,fan açma diye birşey yoktu.bende şimdi ilk kez duydum.dpf temzileme işlemi rolantiyi 0,3 devire kadar artıran bir eylemdir.fan ın pasif temzilemeye, motor stop halindeyken katkı yapması bence imkansız,varsa mantıklı açıklaması olan buyursun aydınlanalım.

Euro 5 Euro 6 göre daha az jenerasyona giriyor Euro 6 motor kullanıcısı olarak muzdaribim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracımı işe gidip gelirken 90km boyunca ortalama 95km/h ile hız sabitleyiciyi çalıştırarak kullanıyorum. 1 saat kadar sürüyor. havaların ısınmasıyla birlikte aracımı stop edince yaklaşık 5dk boyunca fan açtığını farkettim. soğutma suyuna baktım, yağına baktım herhangi bir eksiltme yok. araç 2016 model tdi leon 25.000 km'de. Herhangi bir sorun var mıdır yoksa normal bir şey mi ?
Benimde o şekilde oluyo sıkıntı nedir acaba

Aracımı işe gidip gelirken 90km boyunca ortalama 95km/h ile hız sabitleyiciyi çalıştırarak kullanıyorum. 1 saat kadar sürüyor. havaların ısınmasıyla birlikte aracımı stop edince yaklaşık 5dk boyunca fan açtığını farkettim. soğutma suyuna baktım, yağına baktım herhangi bir eksiltme yok. araç 2016 model tdi leon 25.000 km'de. Herhangi bir sorun var mıdır yoksa normal bir şey mi ?

Tdi araclarda kisa mesafede aracin dpf temizligi sonucu olusan bir durum herhangi bir sorun olmadigindan emin olabilirsiniz yeterki gosterge panelinde pdf amlemi cikmasin

Geri
Üst Alt