Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2016 tdi Leon Fan Açma Sorunu

Alphan59

Kayıtlı Üye
Aracımı işe gidip gelirken 90km boyunca ortalama 95km/h ile hız sabitleyiciyi çalıştırarak kullanıyorum. 1 saat kadar sürüyor. havaların ısınmasıyla birlikte aracımı stop edince yaklaşık 5dk boyunca fan açtığını farkettim. soğutma suyuna baktım, yağına baktım herhangi bir eksiltme yok. araç 2016 model tdi leon 25.000 km'de. Herhangi bir sorun var mıdır yoksa normal bir şey mi ?

kısa mesafelerde dpf partikulu erken doluyor...dolan dpf stop ederken fan açmasına sebeb olur..çalışma prensibi budur... uzun mesafe ve 95 km hızla gidiyorum demeniz masum oldugunuza anlamına gelmez :)
daha evvelde çok kısa mesafe kullanıp ya da erken dpf partıkulunuz dolmuşsa demekki tıkalı hala...yapmanız gerekenler...
dpf kendi kendine temizleme özelliğine sahiptir...
yuksek devirde araç kullanın mesela 120-140-170 kadar cıkın....yuksek devirli kullanmanız bacaları temizleyecektir :)
ayrıca bir seferliğine tek kutu ligui moly dpf katkısı kullanın
upload_2017-5-24_11-37-36.jpeg

kısa mesafelerde dpf partikulu erken doluyor...dolan dpf stop ederken fan açmasına sebeb olur..çalışma prensibi budur... uzun mesafe ve 95 km hızla gidiyorum demeniz masum oldugunuza anlamına gelmez :)
daha evvelde çok kısa mesafe kullanıp ya da erken dpf partıkulunuz dolmuşsa demekki tıkalı hala...yapmanız gerekenler...
dpf kendi kendine temizleme özelliğine sahiptir...
yuksek devirde araç kullanın mesela 120-140-170 kadar cıkın....yuksek devirli kullanmanız bacaları temizleyecektir :)
ayrıca bir seferliğine tek kutu ligui moly dpf katkısı kullanın
Ekli dosyayı görüntüle 15304
sakin kullanınca sıkıntı olmaz prensibiyle yaklaşıyodum, artık vurucam kırbacı :) bilgi için teşekkür ederim.

Düşük devirde kullaninca yakitta ekonomi yapariz diye anlariz,ya da öle bilirler...aksine her vitesin devrin calisma prensipleri vardir...surekli deil tabii ara ara yapin ya da devirli atin vitesinizi...simdilik bir tane dpf katki yaziyorum receteye :)

Düşük devirde kullaninca yakitta ekonomi yapariz diye anlariz,ya da öle bilirler...aksine her vitesin devrin calisma prensipleri vardir...surekli deil tabii ara ara yapin ya da devirli atin vitesinizi...simdilik bir tane dpf katki yaziyorum receteye :)
dpf katkı siparişini hemen verdim zaten bugün gelecek şu an kargoda :) eve dönüş yolunda devirli kullandım sanırım kendini temizledi stop edince fan açılmadı.
bir şey daha sormak istiyorum dpf katkısını full depoya mı döküyoruz? açıklamalarında 250ml 70 lt yakıt için uygundur diyor malum bizim depolar 50 lt alıyor. doğru orantı hesabı ile 178 ml gibi bir sonuç çıkıyor tamamını döksek sıkıntı olur mu ?

Depoyu fullersen full kat...yarim yaparsan yarim kat...dizel bakimi Sever...tskler

Aynı sıkıntı bende var benimde 2016 TDİ trafik varken start stop devreye girmiyor.devire baktığımda 10 unun üstünde normal de altında oluyor park ettiğimde arkadaşin dediği gibi fan calismaya devam ediyor.sıkıntı aynı herhalde reçete benim içinde geçerli ☺ (ligui moly dpf katkısı )

Aracımı işe gidip gelirken 90km boyunca ortalama 95km/h ile hız sabitleyiciyi çalıştırarak kullanıyorum. 1 saat kadar sürüyor. havaların ısınmasıyla birlikte aracımı stop edince yaklaşık 5dk boyunca fan açtığını farkettim. soğutma suyuna baktım, yağına baktım herhangi bir eksiltme yok. araç 2016 model tdi leon 25.000 km'de. Herhangi bir sorun var mıdır yoksa normal bir şey mi ?
90 km'lik mesafeyi 95 km/s sabit hızda giderek 1 saatte katettiğinize göre hiç trafik görmüyorsunuz demek ki. Merak ettim; 95 km/s hızda giderken motor kaç bin devirde çalışıyor? Ve ne kadar yakıt tüketiyor? Ortalama yakıt tüketiminizi yazabilir misiniz, çok düşüktür kesin :)

Aynı sıkıntı bende var benimde 2016 TDİ trafik varken start stop devreye girmiyor.devire baktığımda 10 unun üstünde normal de altında oluyor park ettiğimde arkadaşin dediği gibi fan calismaya devam ediyor.sıkıntı aynı herhalde reçete benim içinde geçerli ☺ (ligui moly dpf katkısı )
reçeten gecerli..yuksek devirde kullanın gazlayın kara duman atsın ... :)

Geri
Üst Alt