Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2013 - İbiza 1.4 Reference Far ampulü tipi...

SD-Ibiza

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, aracımın standart far ampulünü Philips Diamond Vision ile değiştirmek istiyorum bir haftadır. Çeşitli forumlarda da yaptığım araştırma sonucu H7 olduğunu öğrendim. Gittim sipariş verdim bir heyecanla. Ancak ampuller geldiği zaman, değiştirmek için aracımdaki ampulleri söktüğümde tam bir hüsran yaşadım diyebilirim :) Farlarım H7 değil, H4'müş. Yani tekli farmış (uzun ve kısa far fonsiyonu tek ampulle oluyormuş). Hemen iade ettim ve H4 siparişi verdim. Baktığım kadarıyla forumda böyle bir başlık yoktu, eğer varsa adminlerim beni affetsin :) Başka bir kişinin de aynı hataya düşmesini istemediğimden bu konuyu açtım. Ampulleri değiştirdiğimde fotoğraf eklicem foruma. Son olarak naçizane tavsiyemdir: Araçla ilgili ne yapmayı planlarsanız planlayın, önce değiştirmek istediğiniz parçanın araç üzerinde inceleyerek tipini, modelini, numarasını vs. mutlaka öğrenin. :)) Hayırlı forumlar.

Çiftli olanlarda uzun kısa ayrı ayrıdır ve H7 dir...Tek ampüllü olanlarda hem uzun hem kısa tek ampülden olduğu için H4 tür....

iyi akşamlar bende xenon far taktırmayı düşünüyorum 2013 ibiza benimde h4 bakmam lazım dimi? Birde yanlış anlamadıysam kısa ve uzunlar için tek ampül yeterli mi?

Arkadaşlar, aracımın standart far ampulünü Philips Diamond Vision ile değiştirmek istiyorum bir haftadır. Çeşitli forumlarda da yaptığım araştırma sonucu H7 olduğunu öğrendim. Gittim sipariş verdim bir heyecanla. Ancak ampuller geldiği zaman, değiştirmek için aracımdaki ampulleri söktüğümde tam bir hüsran yaşadım diyebilirim :) Farlarım H7 değil, H4'müş. Yani tekli farmış (uzun ve kısa far fonsiyonu tek ampulle oluyormuş). Hemen iade ettim ve H4 siparişi verdim. Baktığım kadarıyla forumda böyle bir başlık yoktu, eğer varsa adminlerim beni affetsin :) Başka bir kişinin de aynı hataya düşmesini istemediğimden bu konuyu açtım. Ampulleri değiştirdiğimde fotoğraf eklicem foruma. Son olarak naçizane tavsiyemdir: Araçla ilgili ne yapmayı planlarsanız planlayın, önce değiştirmek istediğiniz parçanın araç üzerinde inceleyerek tipini, modelini, numarasını vs. mutlaka öğrenin. :)) Hayırlı forumlar.
Dün H1 VE H7 ALDİM XTEME VİSİON PHİLPS MARKA AMA H1 UZUNLAR OLMADI AMPÜLLER KISALAR GİBİ 2 SOKETLİ OLMASI GEREKİYOR KISALARI TAKTIM H7 GERİ VERECEGİM H1 LERİ HANGİSİNİ ALMAM GEREKİYOR

Dün H1 VE H7 ALDİM XTEME VİSİON PHİLPS MARKA AMA H1 UZUNLAR OLMADI AMPÜLLER KISALAR GİBİ 2 SOKETLİ OLMASI GEREKİYOR KISALARI TAKTIM H7 GERİ VERECEGİM H1 LERİ HANGİSİNİ ALMAM GEREKİYOR
Modele göre değişiyor malesef, o yüzden şu olur diyemiyorum. Benm araç Reference ve uzun ve kısa farlar tek ampulle çalışıyor (H4). Siz mutlaka aracn kullanım kılavuzuna bakarak alın.

[Xperia Z3 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi.]

Çiftli olanlarda uzun kısa ayrı ayrıdır ve H7 dir...Tek ampüllü olanlarda hem uzun hem kısa tek ampülden olduğu için H4 tür....
2015 ibiza benim arac kısalar h7 aldım uzunlar da #h7 mi olacak h1 aldım uymadı ampüllerim kısaya uzunların ölçüsü aynı ebatta şimdi onları geri verip kısalar için almış oldugum phılps xtreme vison 130% h7kısalara taktıgım ampüllerden aynısını uzunlara mı takmam gerekiyor takarsam uyurama ebat olarak aynı

Arkadaşlar bende 2015 model ibiza style için ampulleri degistirmek istiyorum beyaz takmak istiyorm hangi marka model tavsiye edersiniz

Geri
Üst Alt