Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

18’ Stepne Hakkında

Emretemizkan

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Ağu 2020
Mesajlar
15
Puanları
3
Herkese selam, aracıma Seat sound eklemeyi düşünüyorum. Biraz araştırdım 18’lik stepneye tam oturuyormuş daha küçüklere olmuyor. Aracımda 18’lik jantlar takılı fakat stepne fabrikadan çıkan orijinal stepne 16’ yada 15’ tam hatırlamıyorum. Biraz araştırdım 18’ stepne için 900₺-1300₺ fiyat aralığı var. Bana biraz fazla geldi, daha önce alan yada konuyla ilgili bilgisi olan var mıdır?
 

faw13

TEKNİK MODERATÖR
Katılım
28 Ağu 2013
Mesajlar
1,390
Puanları
113
Fiyatları tam olarak belirttiğiniz aralıklarda. Yetkili servis daha da pahalıya satıyor sanırım.

Farklı bir opsiyon olarak şu da değerlendirilebilir, 16" stepne ile de Seat Sound /Beats Audio olabiliyor, sıkıntı subwoofer stepnenin içine tam oturmadığı için yaklaşık stepnenin kalınlığı kadar yukarıda kalıyor ve bagaj halısı üzerine gelince dengesiz oluyor. Ben pandemi öncesinde bagaj halısının altında zaten kamp sandalyesi, masası vb eşyalar taşıdığım için bagaj halısı yüksekte duruyordu, bu durumda da subwoofer'ın sığacağı boşluk açılmış oluyor. Ayrıca ahşap parçaları kesip bütün yükün sandalyelerin üzerine binmesinin de önüne geçmeye çalışmıştım. Bu şekilde bir işlem yapıp stepne değiştirmeden ama bagaj hacmini bir miktar azaltarak da işlemi gerçekleştirmeniz mümkün. Ben yaptıracaktım sonra vazgeçtim o yüzden %100 olur diyemiyorum ama opsiyondur :)

Bir nevi Golf'lerdeki 2 katlı tavan mantığı gibi düşünebilirsiniz.
 
Üst Alt