Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

17" jant hakkında

muratburunce

Kayıtlı Üye
2004 cordobaya 17" jant takan varmı aramızda? ne ölçüde lastik kullanmak lazım yada takmak bir sorun yaratıyormu?

Aracı basık kullanacak iseniz 205-40-17 yada 215-40-17 araç basıklığına göre çok hafif sürtme yapabilir.

çok basık kullanmayı düşünmüyorum görüntüye göre 1-2 cm indirebilirim ama arkalarda falan sıkıntı yaparmı sürtme gibi arkaya birileri otorunca falan

Kardeşim ben 235 kullandım air vardı bende arkalar tam basıldığında çok hafif sürtüyordu fakat önleri tam basamıyordum. Sonra önleri 225 yaptım sorun çözüldü. Sende garanti almak istersen işini önler 225 arkaları 235 yapabilirsin ve arka taraf hem yere daha iyi tutunur hemde arkadan bakınca daha güzel bir görüntü elde etmiş olursun.

ben tabanı biraz daha ince kullanmayı düşünüyorum 215 taban yada 205 gibi o zmn sürtme yaşamam sanırım normal basmada

Tabanı inceltirsen yanağı kalınlaştırman lazım yoksa çok konfor kaybı yaşarsın. 215 yaparsan muhtemelen 215-45-18 diye bir ebat varmı diye bakmak lazım.

Geri
Üst Alt