Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.8 TDI Su eksiltme

duck5

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaslar, seat leon 1.8 tdi aracı 120.000 kmde aracımda radyatör fanı çalışmadığı için 1 kez hararet yaptı bende ertesi gün sanayiye götürdüm. Radyatör fanı çalışmadığından hararet yapip suyu bitirdiğini düşünerek yeni fan taktık. Sanayide herşeyine bakıldı antifriz eklendi, devir daim pompasι değiştirilecekti oda değişti. 1 kez pompa ile basinc vererek kacak kontrolu yapildi ve birsey bulunmadi. Sanayiden cıktıktan 4 gün sonra baktımki suyu yine dibine kadar bitirmiş ve su kabininin altında antifriz lekeleri vardı. sizce tam olarak sorun nedir.

Son düzenleme:
Merhaba genleşme kabı kapağını kontrol ettiniz mi kapak içinde bir çeşit valf var basıncı ayarlayıp fanı da devreye sokan? Geçen hafta annemin arabasını genleşme kabı girişindeki çatlaktan dolayı sanayiye götürdüm. Değişimden sonra da sorun devam etti araç fan açmadı neredeyse hararet yapacaktı sanayi içinde olduğumuzdan tekrar döndüm ustaya kabın kapağı yenilendi ( Normalde sıfır kap aldığınızda kapak çıkmıyor içinden ayrıca alınıyor). Yeni kapaktan sonra sorun kalmadı. Bazen sorunlar ufak bir parçanın değişmesiyle halledilebiliyor.

Geri
Üst Alt