Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 tdi motor sallantısı

Buna benzer bir sorun için konu almıştım büyük ihtimal senin de enjektörler den birinin çalışmaması olabilir randuman alamadığı yerden sallantı yapar ,arada bir de turboyu kapatıyor mu?

Hayır turboyla ilgili hiç sıkıntı yaşamadım servis kısa mesafe kullanıyorsanız ara sıra yüksek devirde 10-15 dk sürün tavsiyesine uydum birkaç gündür sallantı yapmıyor bakalım takip ediyorum sıcaklıklar da arttı belki de ondan kesti

klimayı açtığınızda titreşim kasiliyor mu hemen bi ona bakar mısınız

Onu da denedim hatta ilk aklıma gelen oydu fakat hiçbir fark olmadı kapatıp açınca bu arada ses yalıtım işine girişmek istiyorum kapılar arka koltuk altı ve bagaj zemini için, elimden az çok geliyor bu tür şeyler tavsiye edebileceğiniz kullandığınız malzeme var mı?

sebebi elektronik degil mekanik olduğu için arıza çıkmıyordur ayrıca yakittan olduğunu düşünmüyorum

Evet doğru olabilir dediğiniz, son bir haftadır yapmıyor aracı ara sıra yüksek devirde kullanıyorum servis tavsiye etmişti şimdilik işe yaramış gibi duruyor takip ediyorum

Eğer yüksek devirde kullandığınızda sarsıntı kesiliyorsa DPF (Dizel Partikül Filtre) niz çabuk doluyor demektir.
Manuel temizlik (yüksek devir kullanma) ile belli bir süre sonra DPF makul doluluk oranının üstüne çıkar ve artık yüksek devir de işe yaramaz.
O zaman da rejenerasyon yapan yerlerde temizletmeniz gerekir. Aynı kasa ve motoru kullanıyorum ve bu durum başıma geldi.
Devirde saçmalama, sarsıntılı çalışma yakıt sarfiyatının artması gibi durumlarla karşılaştım.
En kötü yanı da egzozdan çıkan burun yakan o beyaz duman.
Sadece bu işi yapan yerler var. Egzoz temizlendi ve sorun ortadan kalktı.
Aslında bunu sorun olarak görmemek lazım sonuçta dizellerde egzoz kullandıkça partikül biriktiren bir yapı.

Ben bu durumu geciktirmek için bazılarının şiddetle karşı çıktığı bazılarının ise tam tersini söylediği bir katkı kullanıyorum
bakımdan bakıma bu katkıyı kullandıktan sonra araç rejenerasyona girmedi ya da girdi ama ben hissetmedim.
Duman, sarsıntı, titreme, vs..vs.. bitti.
Eğer sizin de kesin DPF ise ve devam ederse ürün ismini de verebilirim.

Fakat genel olarak şunu söyleyebilirim. Dizel motorlar dur kalk trafiği sevmez. Mümkün olduğu kadar her depo yakıtta 10-15 dk kadar
3000 d/dk altına düşmeden kullanmak lazım.

Eğer yüksek devirde kullandığınızda sarsıntı kesiliyorsa DPF (Dizel Partikül Filtre) niz çabuk doluyor demektir.
Manuel temizlik (yüksek devir kullanma) ile belli bir süre sonra DPF makul doluluk oranının üstüne çıkar ve artık yüksek devir de işe yaramaz.
O zaman da rejenerasyon yapan yerlerde temizletmeniz gerekir. Aynı kasa ve motoru kullanıyorum ve bu durum başıma geldi.
Devirde saçmalama, sarsıntılı çalışma yakıt sarfiyatının artması gibi durumlarla karşılaştım.
En kötü yanı da egzozdan çıkan burun yakan o beyaz duman.
Sadece bu işi yapan yerler var. Egzoz temizlendi ve sorun ortadan kalktı.
Aslında bunu sorun olarak görmemek lazım sonuçta dizellerde egzoz kullandıkça partikül biriktiren bir yapı.

Ben bu durumu geciktirmek için bazılarının şiddetle karşı çıktığı bazılarının ise tam tersini söylediği bir katkı kullanıyorum
bakımdan bakıma bu katkıyı kullandıktan sonra araç rejenerasyona girmedi ya da girdi ama ben hissetmedim.
Duman, sarsıntı, titreme, vs..vs.. bitti.
Eğer sizin de kesin DPF ise ve devam ederse ürün ismini de verebilirim.

Fakat genel olarak şunu söyleyebilirim. Dizel motorlar dur kalk trafiği sevmez. Mümkün olduğu kadar her depo yakıtta 10-15 dk kadar
3000 d/dk altına düşmeden kullanmak lazım.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim aslında dpfle ilgili geçen ay serviste %10-11 civarında doluluk gözüküyor dedi sorun değil gibisinden konuştu benim devir saatinde sorun yok o sabit motor kısa bir süre sallantılı çalışıyodu. Katkı için de çeşitli yorumlar var işte en ünlü alman markası için birkaç yorumda kullandıktan sonra ejektör arızası oldu vs diyenler var açıkçası bende kullanmayı düşünüyordum lakin bu tür yorumlar kafamı karıştırdı sanırım şimdilik bu şekilde arıza yok gibi gözüküyor bakalım takipteyim ama siz gene de kullandığınız ürünü bana söylerseniz aklımda bulunsun

Son 2 bakımdır (dpf doldup da temzilik yaptırdıktan sonra) alttaki ürünü kullanmaya başladım.
Başlarda bu ürünlere ben de mesafeliydim ama son kullanıcı yorumları bazı istisnalar hariç çok olumlu.
Kullanmaya başladıktan sonra motor sesinde ve yakıt sarfiyatında azalma oldu.
İstanbul şehir içi kimi zaman yüksek devir kimi zaman sakin (Üsküdar - Yeşilköy arası köprü trafiği de dahil)
1 depo ile çok rahat 900 km leri buluyorum. Bugün 650 km de yakıt aldım 230 km daha menzil gösteriyordu.
40 bin km dir de hiç dpf ışığım yanmadı. Bunların hepsi benim için ürünün işe yaradığının göstergesi.

Würth gibi yabancı markaları kullananlar bunun kadar işe yaramadığını söylüyor.
Yanlış anlaşılma olmasın ürün ile bir alakam yok. Sadece kullanıcıyım.

aynı ürünün alttaki motor yağı katkısını da kullanıyorum. Onda da son kullanıcılar duman atma sorununun kesildiğini söylüyor.
Allah'a şükür duman atmam yok ama ne olur ne olmaz diye bakımdan bakıma kullanıyorum.
Motor yağında da Mobil 1 Esp den başka yağ koymam. Ayrıca yakıtımı da hep aynı benzinlikten devamlı Shell V power kullanıyorum.

Son 2 bakımdır (dpf doldup da temzilik yaptırdıktan sonra) alttaki ürünü kullanmaya başladım.
Başlarda bu ürünlere ben de mesafeliydim ama son kullanıcı yorumları bazı istisnalar hariç çok olumlu.
Kullanmaya başladıktan sonra motor sesinde ve yakıt sarfiyatında azalma oldu.
İstanbul şehir içi kimi zaman yüksek devir kimi zaman sakin (Üsküdar - Yeşilköy arası köprü trafiği de dahil)
1 depo ile çok rahat 900 km leri buluyorum. Bugün 650 km de yakıt aldım 230 km daha menzil gösteriyordu.
40 bin km dir de hiç dpf ışığım yanmadı. Bunların hepsi benim için ürünün işe yaradığının göstergesi.

Würth gibi yabancı markaları kullananlar bunun kadar işe yaramadığını söylüyor.
Yanlış anlaşılma olmasın ürün ile bir alakam yok. Sadece kullanıcıyım.

aynı ürünün alttaki motor yağı katkısını da kullanıyorum. Onda da son kullanıcılar duman atma sorununun kesildiğini söylüyor.
Allah'a şükür duman atmam yok ama ne olur ne olmaz diye bakımdan bakıma kullanıyorum.
Motor yağında da Mobil 1 Esp den başka yağ koymam. Ayrıca yakıtımı da hep aynı benzinlikten devamlı Shell V power kullanıyorum.

Tavsiyeniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim en kısa zamanda bu ürünü deneyeceğim bir sorum olacak bu dsg şanzıman yağı ve mekatronik yağı değişiyor mu? 2015 85bin kmde daha önceden değişti mi bilmiyorum ama servis bakımlı

Tavsiyeniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim en kısa zamanda bu ürünü deneyeceğim bir sorum olacak bu dsg şanzıman yağı ve mekatronik yağı değişiyor mu? 2015 85bin kmde daha önceden değişti mi bilmiyorum ama servis bakımlı

Kusura bakma bu konuda yardım edemeyeceğim.
Çünkü dsg şanzuman ile hiç deneyimim olmadı. Yanlış yönlendirmek istemem. Kullanan arkadaşlar yardımcı olsa daha iyi olur.

Geri
Üst Alt