Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 tdi motor sallantısı

Emin17

Kayıtlı Üye
Merhabalar 2015 leon 1.6 tdi dsg aracımda sabahları çalıştırdığımda bazen motor sallantılı çalışıyor(titreşim değil içerden hissediliyor sallanıyor.) Soğukta daha fazla sallanıyor. Rolantide bunu yapıyor, kalkışta sürüşte problem yok. Az bişey ısındığında kesiyor. Doğuş oto kartala götürdüm bulamadılar volanda kavramada birşey yok arıza kaydı yok. Yakıttan olabilir dediler ama sanmıyorum.Bu tür bi olay başına gelen oldu mu, olduysa nasıl çözdü yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Merhabalar 2015 leon 1.6 tdi dsg aracımda sabahları çalıştırdığımda bazen motor sallantılı çalışıyor(titreşim değil içerden hissediliyor sallanıyor.) Soğukta daha fazla sallanıyor. Rolantide bunu yapıyor, kalkışta sürüşte problem yok. Az bişey ısındığında kesiyor. Doğuş oto kartala götürdüm bulamadılar volanda kavramada birşey yok arıza kaydı yok. Yakıttan olabilir dediler ama sanmıyorum.Bu tür bi olay başına gelen oldu mu, olduysa nasıl çözdü yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.
Arıza ışığı yaniyormu..

Merhaba,konunuz buna benzer birşey değil sanırım ama yinede paylaşmak istedim size.

Benim sesten ziyade sorun sallantı yapıyor motor ses normal bilmiyorum belki aküden yeterli akım alamıyor çünkü akü 5 senelik orjinal aküsü ve bu sallantıda ayak aydınlatmaları göz kırpıyor ama marşı da normal şimdilik boşverdim zamanla akü triger felan değiştikçe sorunun hangisinden olduğunu kesin anlarım. Bu arada alakanız için teşekkür ederim

Buna benzer bir sorun için konu almıştım büyük ihtimal senin de enjektörler den birinin çalışmaması olabilir randuman alamadığı yerden sallantı yapar ,arada bir de turboyu kapatıyor mu?

klimayı açtığınızda titreşim kasiliyor mu hemen bi ona bakar mısınız

Geri
Üst Alt