Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 tdi Cr style hakkında.

Niyazi92

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba herkese forumda yeniyim. 2012 model dizel otomatik leon aldım
İki sorum olacak yakıt yüzde 7 gösteriyor bu sizce normal mi
İkinci problem ise yolda giderken ısıtma bujisi arıza lambası yanıp sönüyor sebebi nedir.
yakit daha az olabilir mi nasıl mümkündür

Niyazi bey öncelikle aracınız hayırlı olsun.
Ben aynı aracın 2010 modelini kullanıyorum. Kızdırma bujisi ışığı için bilgisayara bağlatmanızı tavsiye ederim.
Her zaman direkt buji ile alakalı bir şey çıkmayabilir. Dolaylı yoldan ateşlemeyi kısıtlayan bir durum da olabilir.

Ayrıca bilgisayarda yazan ortalama km en son marştan sonra hesaplanan ortalamadır. Kontakt kapatınca tekrar sıfırlanır.
Buradan yola çıkarak kısa mesafede sizi yanıltır ama aracın yük durumu, bakım durumu, hava sıcaklığı ve hepsinden önemlisi kullanım şekli yakıt sarfiyatında değişiklik gösterir.
Yazın full depo ile bitene kadar şehir içinde karma trafikte bazen sakin bazen agresif kullanıyorum ve 800 km civarında geziyorum.
Bu da 6-7 litre demek oluyor.
Aynı koşullarda şehit içi sakin kullanırsam ve trafiğe çok girmezsem 5-6 litreye düşüyor.

Uzun yolda ise 120 km civarında 4,5 - 5 litre arasında bir sarfiyatım var.

Niyazi bey öncelikle aracınız hayırlı olsun.
Ben aynı aracın 2010 modelini kullanıyorum. Kızdırma bujisi ışığı için bilgisayara bağlatmanızı tavsiye ederim.
Her zaman direkt buji ile alakalı bir şey çıkmayabilir. Dolaylı yoldan ateşlemeyi kısıtlayan bir durum da olabilir.

Ayrıca bilgisayarda yazan ortalama km en son marştan sonra hesaplanan ortalamadır. Kontakt kapatınca tekrar sıfırlanır.
Buradan yola çıkarak kısa mesafede sizi yanıltır ama aracın yük durumu, bakım durumu, hava sıcaklığı ve hepsinden önemlisi kullanım şekli yakıt sarfiyatında değişiklik gösterir.
Yazın full depo ile bitene kadar şehir içinde karma trafikte bazen sakin bazen agresif kullanıyorum ve 800 km civarında geziyorum.
Bu da 6-7 litre demek oluyor.
Aynı koşullarda şehit içi sakin kullanırsam ve trafiğe çok girmezsem 5-6 litreye düşüyor.

Uzun yolda ise 120 km civarında 4,5 - 5 litre arasında bir sarfiyatım var.
Cevabınız icin teşekkürler bende bir depo ile 60 litre aldı ve 800 yaptı dibine kadar. Yanı 6.8- 7 litre doğru demek ki

Cevabınız icin teşekkürler bende bir depo ile 60 litre aldı ve 800 yaptı dibine kadar. Yanı 6.8- 7 litre doğru demek ki

Rica ederim.
Yakıt depomuz 55 litredir fakat 8 litrelik bir genleşme tankı (ek depomuz) var. Muhtemelen onu da doldurdunuz.
Bu arada ben minimum yakıtımı 1700 d/dk gibi 5. viteste 90 km de yakıyorum.
Anlık olarak en ufak eğim olmayan yolda 4 litrenin altına hatta 3+ litrelere kadar iniyor. Tabi bunu devamlı korumak imkansız.

aracınız hayırlı olsun mevcut hava durumunda şuan için 7 göstermesi gayet normal kızdırma bujisi için obd ye bağlamanızı tavsiye ederim

Geri
Üst Alt