Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 TDİ 110BG geç çalışma sorunu.

AtuM

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. 2015 model 1.6 Tdi dsg leon sahibiyim. Aracım bir kaç gündür sabahları geç çalışıyor gaza basınca tekleme yapıyor ve 20 sn sonra düzeliyor sanki dizel hava yapıyor gibi. Yakıt filtresini değiştirdim yine aynı gözle görülür kaçak vs.. Yok. Bir kaç yere gösterdim gören direk enjektör diyor. Ama arabada çekişte vs.. Hiç bir sıkıntı yok duman vs sarsıntıda yapmıyor. Bir kaç gün çalıştırmayınca daha da zor çalışıyor hatta rolantide stop ediyor. Ama günlük marşta 5/6 saat arayla hiç bir sorun yok. Servis fiyatları ve yedek paraça fiyatları aşırı pahalı olduğu için sıkıntılı bir durum. Bana konu hakkında başına gelen çözüm önerisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Önerebilceğiniz ustayada ihtiyacım var. Not arıza lambası yakmıyor. Video ekledim. Videoda gaza basınca yapıyor o teklemeyi.

Birde bu resimdeki parçalar ne işe yarıyor yakıt devresi üzerinde.
c810f93b-c604-4458-8115-40b1b269380d.jpg
449a67c2-af69-476e-a50b-2aa180a74ef7.jpg

Son düzenleme:
Geçmiş olsun.. konuyla ilgili önerebileceğim biri var. Topkapı Teknik Oto Sanayi’de MRZ GARAGE var oraya gittiğinde sana her konuda @MARAZ37 muhakkak yardımcı olacaktır.

Teşekkürler. Telefon ile konuştum bu araçlarda kronik direk pompa enjektörcüye gidin denildi. Dün pendikte işin eğli güzel bir enjektörcü ile tanıştım çok şükür sorunumu uygun fiyata halletti. Enjektör kaynaklı bir sorun. Neden olduğu anlamsız arabam 120binde ilk kmden beri opetten mazot alıyorum. Bp denicem bundan sonra. Özelden ustanın bilgilerini atabilirim. Kalın sağlıcakla.

Tekrardan merhabalar. Aracımda arıza enejektörülerin geri dönüşünde çıktı. Araba yatınca enejektörde yada enejektörlerin bir kacı mazotu depoya geri gönderiyor. O yüzden ilk çalışmada geç çalışıyor. Onarımıda şöyle oluyor enjektörler sökülerek teste alınıyor hem püskürtmesi hemde geri dönüşü ölçülüyor. Arızalı olanların onarım kitleri var. kitle ya onarılacak yada enejektör yenisi değiştirilecek. Benim araç için ezbere konuştu ustalar geneli kitle revize edelim dedi pompa diyen oldu. Pendik oto sanayide ustamız biri 6 da bir fiyatına temizlesek çalışır diyerek enejtörlerimi temizleyip ayar yaptı. Konuyu açtığım günden beri sorunsuz kullanıyorum.

Hızlı dönüş için çok teşekkür ederim. 1 aydır araştırıyorum en çok karşıma çıkan geri dönüş oldu. Ustam yok falan diyor ancak enjektörcüye gidip baktırmak en güzel olacak anladığım kadarıyla. Sanırım benimde problemim oradan

Geri
Üst Alt