Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.5ecoTSİ ACT 2020 Model DSG STAGE 1+ Yazılım Hakkında

alikartn

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese merhabalar 2020 model DSG şanzımana sahip aracım var 1.5 ACT motora sahip araca düzboru varex+dp+ spor susturucu yaptırdım şimdi ise dr.ecuda stage1plus+ popcorn yazılımı atmak istiyorum sizce aracın motorunda şanzımanında vs herhangi bir yerinde sorun yaşarmıyım? şimdiden teşekkürler herkese :)

Aslına bakarsan sen aracı stage 2 ye göre hazırlamışsın zaten ama her yazılım aracın motor ömründen çalar ama çok ama az yine de motor ömrünü kısaltır. Tabii bu kullanım koşullarını zorlamayla da orantılıdır. Rolantide 1-2 dk çalıştırman gerekir motoru sıkıştırmaman gerekir vs vs. Stage 1+ yaptırman yazılımların en az zarar vereni diyebiliriz. Yaptırdıktan sonra daha dikkatli özverili kullanman gerekecektir.

not : konu ilgili yere taşındı, başlık düzeltildi.

Sayın ArcTech'e katılıyorum. Yükleteceğiniz yazılımla ilgili olarak eklemek istediğim ufak birşey var.
Benim aracım da 1.6 tdi dsg, ben de Ankarada oraya yaptırdım stage1 olarak. Aklınızda bulunsun aracınız bir şekilde servise gider fabrika çıkışı gibi güncellenir ve yazılımsız kalırsa veya başka herhangi bir şekilde bu yüklettiğiniz yazılım sıfırlanır da aracınız yazılımsız haline geri döner ise daha sonra tekrar bu satın almış ve yükletmiş olduğunuz yazılımınızı birkez daha yüklemelerini isterseniz +350 - 400 TL gibi bir rakam daha istiyorlar. Buna da güncelleme bedeli adını vermişler. Başıma geldi ordan biliyorum, bana kendi tavsiyeleri odur ki; aracınız servise muayeneye veya yazılımın silinmesi riski olan bir güncellemeye gideceği zaman önce buraya gelip bir backup aldırırsanız bu işlem için o zaman ücret alınmaz şeklindedir. Tahmin ediyorum ki tüm bayilikleri veya şubeleri aynı şekilde çalışıyordur zaten. Ama siz önceden sorup netleştirin bence yinede.
Kazasız sürüşler dilerim.

Son düzenleme:
Motordan yana bakımları sıklaştırırsanız bir sorun çıkacağını sanmıyorum ama DSG farklı bir konu. Aracınızda DQ200 şanzıman var, onların da maks desteklediği tork 250nm, ki bu da aracınızın fabrika değeri zaten. Üzerine çıktığınızda şanzımanı baskı altına alacağınız kesin ama sorun çıkarır mı çıkarmaz mı, orası biraz şans işi.

Geri
Üst Alt