Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi yakit ceyrek depodan sonra cabuk bitiyor.

ysndlglu

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaslar. 1.4 tsi 2011 leon aracim var . Yeni aldm fakat bir depo benzin ortalama 700 750 km goturuyor. Ve ibre ceyrek depoya geldikten sonra cok cabuk bi surede benzin hemen bitiyor . Bi skntimi var yoksa seatin önlem olarak yaptigi birseymi yolda kalmayin gidin benzin alin diye bir an once bittimi gosterio anlamadim :) varmi yorum yapabilecek

Merhaba arkadaslar. 1.4 tsi 2011 leon aracim var . Yeni aldm fakat bir depo benzin ortalama 700 750 km goturuyor. Ve ibre ceyrek depoya geldikten sonra cok cabuk bi surede benzin hemen bitiyor . Bi skntimi var yoksa seatin önlem olarak yaptigi birseymi yolda kalmayin gidin benzin alin diye bir an once bittimi gosterio anlamadim :) varmi yorum yapabilecek

Yok bu durum bütün araçlarda aynı depo doluyken genleşmeden dolayı hemen gösterge inmez ama inince de çok hızlı iniyor gibi gelir önemli olan yapmış olduğunuz km ve kullanım şekliniz ışık yanınca 75-80 km mesafe kalmış oluyor bu süre içinde de yakıt için uyarıyor

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Yok bu durum bütün araçlarda aynı depo doluyken genleşmeden dolayı hemen gösterge inmez ama inince de çok hızlı iniyor gibi gelir önemli olan yapmış olduğunuz km ve kullanım şekliniz ışık yanınca 75-80 km mesafe kalmış oluyor bu süre içinde de yakıt için uyarıyor

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız
Teskkurler hocam saolun

Bi sıkıntı yok merak etmeyim hepimizinkinde durum aynı bendede 1.6 tdi 2012 leon var o son çeyrek çok hızlı düşüyor :)

Trakya'dan gönderildi..

söylendiği gibi, yakıt göstergesi doğrusal ilerlemiyor, ilk 200 km civarı ibre yerinden bile oynamaz, sonra tık tık düşmeye başlar :)

Arkadaşlar benimde Leon 2018 1.2 TSİ son iki çubuktan sonra bir çubuğa düşmesi gerekirken
hemen sıfıra düşüyor.

Evet benzin göstergesi dijital iki led ( çubuk ) kaldiginda beyaz yanıyor. Sonra tek Led iken kırmızı oluyor. Arabayı yeni aldım. Kendimce bir Led kalır sonra kırmızıya döner diye düşündüm. Sanırım Seat ,VW, Audi ve Skoda hepsinde aynı olay oluyor.

Geri
Üst Alt