Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 Tsi 110hp Triger Değişimi hk.

yuusep

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar selamlar. 1.2 Tsi 110hp Leon sahibiyim. Araç 110.000 km de. İlk defa benzinli ve Vag grubu araç kullanıyorum Triger bakımı ile ilgili hiç bir bilgim yok. Servisle görüştüm sadece triger kayışının ve kasnakların değiştiğini söylediler. Bundan önceki araçlarımda kayış ile beraber devir daim pompası ve V kayış da değiştiriyordum. Ne yapmalıyım?

Hayırlısı olsun aracınız. Kısa vadede devirdaimi sorun olmadan değişmenize gerek yok. V kayışı değişmiştir bence triger değiştiyse. Açık bir kayış diye biliyorum. Dışardan bakarak değişim gerekip gerekmediği anlaşılması lazım. Ama tahminen bir sonraki bakıma kadar sorun yaratmazlar size.

Hocam durumu eksik açıklamışım kusura bakmayın. Daha önce triger bakımı yapılmamış. Ben yaptıracağım. Servisle görüştüğümde 120.000 bakımında devir daim pompsını değiştirmediklerini sadece kayışları ve kasnakları değiştirdiklerini söylediler. Ben özel serviste yaptıracağım. Çok yüksek fiyat verildi. Şu an için araçta bir sorun yok ancak bir kere açılınca devir daim dahil her şeyi yenilemek istiyorum.

Devirdaim fiyatına göre siz karar verin.
Neticede arızalanmadan değişim şart olmayan bir parça.
Ve benzinli motorlarda kolay kolay sorun duymadım devirdaimde. Hele ki 2. nesil 110 hp liklerde daha da sorunsuz.
Sorun yoksa 1 sene daha götürür en azından diye düşünüyorum.

Geri
Üst Alt