Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.0 TSI motor yağı tercihi

Utkuozdemir

Kayıtlı Üye
Merhaba, 58bin kmde 2016 Ibiza 1.0 TSI DSG ST aracım var. 7-8bin km de veya 6-7 ayda yağı değiştirme alışkanlığım var. Temmuz ayında uzun yol yapacağım çıkmadan yenilemeyi düşünüyorum. Bu motorda marka olarak hangi yağı tercih ediyorsunuz? Sık değiştirdiğim için daha ince yağ kullansam olur mu?

Castrol
Mobil 1
Motul
Liqui Moly

5w-30 tam sentetik yağlar uygundur. Motul, Liqui moly ve Mobil1 ESP markaların herhangi bir problem olacağını düşünmüyorum.

Servis yanılmıyorsam, castrol yağını kullanıyor.

5w-30 tam sentetik yağlar uygundur. Motul, Liqui moly ve Mobil1 ESP markaların herhangi bir problem olacağını düşünmüyorum.

Evet servis Castrol kullanıyor. Bu markalardan önerdiğiniz modeli var mı?

5w30 mobil1 esp kullanmanızı tavsiye ederim ya da castrol edge 5w30 motulun orjınalını bulursanız xenerjı

Keşke varil de olsa Castrol kullansalar, iyidir/kötüdür diye demiyorum ama son bakımda yetkili servis PO koymuş, benzinlikte 4 litresini 90 liraya alabildiğim yağa 400 lira verince sinirim hopladı.

@Utkuozdemir
Ben öncesinde hep Castrol SS kullandım, iki aracımız var ikisinde de castrol tercih ediyorum ama sıradaki bakımda sanırım modelleri çözebilirsem Motul koyacağım.

Keşke varil de olsa Castrol kullansalar, iyidir/kötüdür diye demiyorum ama son bakımda yetkili servis PO koymuş, benzinlikte 4 litresini 90 liraya alabildiğim yağa 400 lira verince sinirim hopladı.

@Utkuozdemir
Ben öncesinde hep Castrol SS kullandım, iki aracımız var ikisinde de castrol tercih ediyorum ama sıradaki bakımda sanırım modelleri çözebilirsem Motul koyacağım.

mobil1 esp 5w30 bı dene bence ne ses var ne seda :D

Merhaba,

Mobil1 Esp 5w-30 - 12-13bibkmde çamurlaşır iyidir. Birinci tavsiyedir.

Castrol - 8-9 binde çamurlaşır tavsiye edilmez.

Motlul - çok sahtesi var doğrusuna denk gelirsen ne ala.

Liqui Moly top tec 4200 5w30 aldım. Daha önce 1.4 TSI Jetta aracımda ve 1.6 TDİ Fabia aracımda kullanmıştım. Kendi sitesinde 4ltsini 265₺.

Geri
Üst Alt