Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.0 TSI Ibiza yakıt tüketimi

Utkuozdemir

Kayıtlı Üye
2016 model 1.0 TSI DSG Sportourer kullanıcısıyım. Ocak 2020'de aldım o günden bugüne 5400km yol yaptım. 5400kmnin ortalama tüketimi 5.6lt/100km. Bu süreçte tüketimi artıran durumları aşağıda paylaşıyorum.

Şanlıurfa şehir içi tüketim,
3-4 defa Şanlıurfa-Adana gidiş dönüş 110-160km/h arasında,
Uzun yolda stationwagonun hakkını verip son litresine kadar bagajı dolduruyoruz ve genellikle 4 yetişkin oluyor, :)
Sürekli klima açık,
3 defa top speed her seferinde 3-4dk sabit gittim,
1 defa 80km boyunca sabit 180km hız,
3 defa 4 yetişkinle sıfırdan 1250m yüksekliğe 17km de tırmanış, yayla havası mis gibi :)
Şanlıurfa'da çocuğun ve eşimin arabada sıcaktan buharlaşması için rölantide klima açık farklı farklı zamanlarda toplamda yaklaşık 1saat çalıştı. :)

Bunları göz önünde bulundurduğumuzda motorun ekonomik olduğunu düşünüyorum. Paylaşma sebebim çevremde bir çok kişinin arabanın 1lt olduğunu duyunca performansın düşük olacağını ve ağırlıktan dolayı yakıt tüketiminin fazla olacağı düşünüyorlar, 1.0 TSI almayı düşünüp tereddüt edenler için paylaşmak istedim.

Yakıt konusunda üzmez, performans olarak 0-100km/h 9.5sn civarında oldukça seri bir çok kişinin beklentisini karşılar fakat 160-170den sonra biraz ağırlaşıyor.

Sonuç olarak 1lt motoru ilk defa kendi arabamda kullandım, memnunum, tavsiye ederim.

Yol bilgisayarı görüntüsünü ekleyecektim telefondan ekleyemedim, yarın bilgisayardan eklemeyi denerim.

Memmun kalmaniz bizleri mutlu etti tatmin edici bir sonuc vermesi kezza cabasi fikirlerinizi paylastiginiz icin teşekkür ederiz ☺️

Güzel rakam hocam ama pek şehir içi dur/kalk yok sanırım, ortalama hızınız oldukça yüksek şehiriçine göre.

mersk edenler için yazayım 23900 km 1.0 dsg 115bg lik ibiza kullandım şehir ici ort hız 22km 24km civarı yani trafikli 6.7lt aksam gezmeleri yaptığımda yani sadece ışıklarda durup kalktığımda sehiricinde 5.6lt uzun yolda 132km ye sabitleyerek otoban yolculuğu yaptiginizda ise 5.4 ile 5.7 arasında yolculuk yapabilirsiniz. performans olarak 1.6 dizeli aratmaz fazlası vardır. hayırlı sürüşler

• Beğen
Reaksiyonlar: zubb
Kardeşim maşallahı var aracın ben 9-10 lt razı oluyorum tabi az yakan arabada farklı oluyor gez gez kafan rahat. :)

Bugün akşamki tüketim şehir içi, ışık, dur kalklı tüketim. Şehirdışı daha çok tüketiyor IMG_20200702_222502.jpg

Geri
Üst Alt