Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.0 DSG S&S - Araç tam durmadan stop - rahatsız edici

Niye kilitleniyor, tehlikeli değil mi? Benim arabada (2021 Arona) stoptan sonra direksiyonu çevirince motor start ediyor. Yani kilitli değil.
Yanlış anlaşılmasın diye belirtmek istedim, araç stop edince direksiyon kitlenmiyor. Sadece direksiyon pompası elektrikli olduğundan çalışması duruyor ve direksiyon ağırlaşıyor. Tamamen kitlenme yok yani. Direksiyona en ufak bir müdahalede bulunduğunuzda, çevirmeye kalktığınızda araç yeniden çalışıyor. ve normale dönüyor. Zaten bu ağırlaşma araç tamamen durmasına yakın olduğundan ve saliselik tekrar çalışabileceğinden herhangi bir risk teşkil edeceğini sanmam.

Niye kilitleniyor, tehlikeli değil mi? Benim arabada (2021 Arona) stoptan sonra direksiyonu çevirince motor start ediyor. Yani kilitli değil.
Kilitlenme tam kilitlenme değil, ağırlaşıyor sadece, tehlike yaratacağını sanmam ama bazen motorun kapandığını fark etmeyip çevirmeye çalışınca garip geliyor insana. :)

Geri
Üst Alt