Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İstanbulda servis yada usta tavsiyesi

Merhabalar;

Öncelikle aranıza yeni katıldım 1.4 referans kırmızı renk bir aracım var 60 binde 2. sahibiyim aracımın.

Anadolu yakasında oturuyorum (İçerenköy).

konuyu tekrardan hortlatmış gibi olucam ama mekanik konuda anadolu yakasında adam gibi seatların dilinden anlayan bir ustaya ihtiyacım var.

Benim avrupada ustalarım var anadolu yakasındada tanıdıklarım var ama seatın dilinden tam olarak anlayan birisi lazım bana.

Örneğin: Bostancı sanayideki Harun usta gibi peugeot diyince aklıma gelen tek adam :)

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekürler dilerim.
servis usta bulmadan önce son cıkış scw dir.sıkıntılarında konu açarak belirtirseniz ben gereken yardımı yaparım.aracınla sıkıntılarını bana sorabilir bilerek ustanın yanına gidersen ustanın yükü hafifler :)

@kayabası anadolu yakası bostancı sanayi ACARLAR OTO SEAT WOSWAGEN AUDİ SERVİSİ DURMUŞ USTA ARACIN BURDA EMİN ELLERDE BENİ SOYLEMEN YERERLİ

servis usta bulmadan önce son cıkış scw dir.sıkıntılarında konu açarak belirtirseniz ben gereken yardımı yaparım.aracınla sıkıntılarını bana sorabilir bilerek ustanın yanına gidersen ustanın yükü hafifler :)

Öncelikle ilginiz için teşekkür etmek isterim.

Seat kullanıcısıysanız sorunlar bitmez diye düşünüyorum :)

Benim sorunlarıma gelirsek eğer öncelikle araçta fazlasıyla yol sesi ve rüzgar sesi alıyorum aslında bunu ölçme şansım olsa süper olucak.

2. debriyajda yukarda kavrama var ve çok sert şöyle diyim 2014 model ilk sahibinin kullandığı arabayı kullanma şansına sahip oldum benim aracın kavrama mesafesinin yarı mesafesinde kavrıyor o araç ikisi de İbiza.

3. arnavur kaldırımlarda (ataşehir) yollarında yada bu yollarda yapılan beyaz yada sarı şeritler olur yavaşlatmak için onlarda arabada fena titreme var sanki bir çok parçası sökülmüş ama iyi sıkılmamaış vidalar.

4. bizim bu araçların kapı kollarını boyatmak için iç döşemenin çıkmasına gerek var mı? yoksa klit aksamının olduğu yerden bi vida yardımıyla sökülürmü?

en önemlisi ARACIM ÇOOOK YAKIYOR.

şimdilik bunlar :) yardımlarınız için sağolun.
[doublepost=1446212814,1446212699][/doublepost]
@kayabası anadolu yakası bostancı sanayi ACARLAR OTO SEAT WOSWAGEN AUDİ SERVİSİ DURMUŞ USTA ARACIN BURDA EMİN ELLERDE BENİ SOYLEMEN YERERLİ
sizin gittiğiniz bir usta mı? yoksa birisinden mi duydunuz eğer gittiğiniz usta ise ortalama yaptığı bir işten fiyat aralığı verebilirmisiniz?

Örneğin bir genel bakımı filtre yağ vb. değişiminde işçilik ücreti nedir burdan yola çıkarak en azından genel fiyatını ölçme şansım olabilri diye düşünüyorum yardımınız için sağolun

Yag balata filitrelerini kısacası aracta ne degistıreceksen Hepsini sanayıde simkan var parcacı tedarikçi firma yetkili servislere parca verir buraya gir listeni yap parcalarını al dısarı cık 10 metre ileri git solunda ACARLAR OTO VAR GİR ORAYA DURMUŞ USTAYI BUL NÜRBURGRİNG DE ONA AHMET SANA YARDIMCI OLUCAK

Öncelikle ilginiz için teşekkür etmek isterim.

Seat kullanıcısıysanız sorunlar bitmez diye düşünüyorum :)

Benim sorunlarıma gelirsek eğer öncelikle araçta fazlasıyla yol sesi ve rüzgar sesi alıyorum aslında bunu ölçme şansım olsa süper olucak.

2. debriyajda yukarda kavrama var ve çok sert şöyle diyim 2014 model ilk sahibinin kullandığı arabayı kullanma şansına sahip oldum benim aracın kavrama mesafesinin yarı mesafesinde kavrıyor o araç ikisi de İbiza.

3. arnavur kaldırımlarda (ataşehir) yollarında yada bu yollarda yapılan beyaz yada sarı şeritler olur yavaşlatmak için onlarda arabada fena titreme var sanki bir çok parçası sökülmüş ama iyi sıkılmamaış vidalar.

4. bizim bu araçların kapı kollarını boyatmak için iç döşemenin çıkmasına gerek var mı? yoksa klit aksamının olduğu yerden bi vida yardımıyla sökülürmü?

en önemlisi ARACIM ÇOOOK YAKIYOR.

şimdilik bunlar :) yardımlarınız için sağolun.
[doublepost=1446212814,1446212699][/doublepost]
sizin gittiğiniz bir usta mı? yoksa birisinden mi duydunuz eğer gittiğiniz usta ise ortalama yaptığı bir işten fiyat aralığı verebilirmisiniz?

Örneğin bir genel bakımı filtre yağ vb. değişiminde işçilik ücreti nedir burdan yola çıkarak en azından genel fiyatını ölçme şansım olabilri diye düşünüyorum yardımınız için sağolun
Yag,polen,hava mazot filtreler degisecek.maf hava akismetre temizlenmesi gerekiyor ki yakita baya bir etkisi var.kapi kollari tirnakli civatali oldugu icin sokuluyor.

Bostancı sanayide gidilmeyecek YERLERDEN BİRİ KUZEY ROT BALAS buraya asla GİTmeyin hizmet 0 saglam lastigi bozuk diyıp lastık satmaya calısan yer

Yag,polen,hava mazot filtreler degisecek.maf hava akismetre temizlenmesi gerekiyor ki yakita baya bir etkisi var.kapi kollari tirnakli civatali oldugu icin sokuluyor.
Peki bunu ben temizliyebiliemiyim görseli yada videosu mevcutmu filitreler yeni değişti sayılır yaza girerken değiştirdim

Merhaba arkadaşlar burdan bir arkadaşın tavsiyesiyle aracımı bakıma götürdüm bostancı oto sanayide kumral otomotive. Seat grubunun özel servisi gibi diyebiliriz özellikle alman gruplarına bakıyolar hemde exper vs gibi hizmetleride var. kolay yorum yapan biri değilim ama gerçekten ilgilendikleri için bu deneyimi sizinle paylaşmak istedim. aracımın 90.000 bakımını yaptırdım . hem diğer özel servislere göre uygun fiyat verdiler hemde arabanın başka sıkıntısı vs varmı diye ayrıca incelediler. salıncak başlarını bile yağladılar ses gelmemesi için. antfrizimi felan değiştirdiler ücret almadılar. partikül filtremi kontrol ettiler tıkanma vs varmı diye . gayet memnun kaldım. Fatih Önal var oranın sorumlusu. giderseniz selamımı götürmeyi unutmayın :)
fiyatıda yazimde son olarak aklınızda bi soru kalmasın,
2015 model dizel leon aracım
90.000 bakımında
mazot filtresi dahil tüm yağ bakımı yapıldı + motor suyu antfrizi değişti + yağlama yapıldı arabanın alt kısmında salıncak vs . toplam 750tl tuttu nakitte 650tl aldılar bence gayet iyi :D

Geri
Üst Alt