Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İlk kalkışta gelen pat sesi

umut242

Kayıtlı Üye
Arkadaslar merhaba herkese.Aracımda uzun zamandır arabayı kaldırırken sanki teker yere yapismista arabayı zorlar gibi yapıp pat diye ses geliyor.Daha sonrada o ses bidaha duyulmuyor sadece uzun süre araba yatip ilk olarak arabayı calisitirp kaldirirken oluyor.

Merhaba umut bey
Ben yetkili servisten yeni ayrılıp dükkan açtım eğer İstanbul’da iseniz çay içmeye beklerim ve araçınızı inceleyebilirim ücretsiz cekup yapıyorum

Arkadaslar merhaba herkese.Aracımda uzun zamandır arabayı kaldırırken sanki teker yere yapismista arabayı zorlar gibi yapıp pat diye ses geliyor.Daha sonrada o ses bidaha duyulmuyor sadece uzun süre araba yatip ilk olarak arabayı calisitirp kaldirirken oluyor.
bu tarif ettiğiniz sese benzer bir sorunu bende diğer aracımda yaşamıştım. eğer aracınızda elektrikli el freni varsa el freni bırakmıyor anlamına geliyor. sesin nereden geldiğini de söylerseniz tam olarak yardımcı olabilirim.

El frenim manuel ve ses sanki arka kısımdan geliyor gibi ama tam emin değilim geldiği yerden.Sanki arka iki lastiği bisey tutuyor sonra zorlayınca pat ediyor ve çözülüyor

El frenim manuel ve ses sanki arka kısımdan geliyor gibi ama tam emin değilim geldiği yerden.Sanki arka iki lastiği bisey tutuyor sonra zorlayınca pat ediyor ve çözülüyor.
arka iki tekeri tutuyor gibiyse eğer el freni olma ihtimali bir hayli yüksek.

El frenini çekik bırakma düz zeminde ise dedi usta

El frenini çekik bırakma düz zeminde ise dedi usta
el freninden kaynaklanıyor.
el fren telini yağlayıp kullanmak lazım ilk etapta
daha sonrasında tel değişimi gerekebilir.
kaliper tamir takımı değiştirilebilir
en son kaliperin tamamen değişimi gerekebilir.

Geri
Üst Alt