Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İlk Bakım Hk.

yeniaraba

Kayıtlı Üye
Seat Leon Style VISIO 1.0 EcoTSI 115 HP S&S aracımın ilk periyodik bakım zamanı yaklaştı. Bununla ilgili birkaç sorum olacak:

1) Sadece Seat'ın sitesinde yer alan yetkili servislerde yaptıracağım bakım mı geçerli? Yoksa Seat'ın sitesinde yer almayan ama Volkswagen'ın sitesinde yer alan servislerde yaptıracağım bakım da garanti için geçerli olur mu?

2) Yukarıda adı geçen 1.0 EcoTSI düz vites aracın birinci yıl bakımı için ortalama ücret ne kadardır? Fikri olan var mı?

3) Periyodik bakım zamanının 1-2 hafta geçirilmesi garantinin bozulmasına sebep olur mu?

4) Bakım yaptırılacak yetkili servisi seçerken veya bakım anında dikkat edilmesi gereken özel bir durum var mı?

Katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Seat Leon Style VISIO 1.0 EcoTSI 115 HP S&S aracımın ilk periyodik bakım zamanı yaklaştı. Bununla ilgili birkaç sorum olacak:

1) Sadece Seat'ın sitesinde yer alan yetkili servislerde yaptıracağım bakım mı geçerli? Yoksa Seat'ın sitesinde yer almayan ama Volkswagen'ın sitesinde yer alan servislerde yaptıracağım bakım da garanti için geçerli olur mu?

2) Yukarıda adı geçen 1.0 EcoTSI düz vites aracın birinci yıl bakımı için ortalama ücret ne kadardır? Fikri olan var mı?

3) Periyodik bakım zamanının 1-2 hafta geçirilmesi garantinin bozulmasına sebep olur mu?

4) Bakım yaptırılacak yetkili servisi seçerken veya bakım anında dikkat edilmesi gereken özel bir durum var mı?

Katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Selamlar aracınızın km tam olarak kaç öncelikle öğrenmek isterim.

1) Seat , Volkswagen , Skoda servisleri bir diye biliyorum herhangi bir sıkıntı olmaz ama seatın internet sayfasında olan yerde yaptırmanız daha doğru olur

2) Ben aracımın bakımını 1700 tl civarına yaptırdım diye hatırlıyorum yanlış da olabilir. Aracım Seat Ateca 2020

3) Pek bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum ama fazla geçirmemeye özen göster hatta aracının sağlığı için daha bile erken yapman daha iyi olabilir.

4) Bakım anında dikkat edeceğin şeylerden biri aracın km fotosunu çek. 2. aracına eğer değer veriyorsan fırçayla mı yıkadıklarını sor eğer yıkıyorlarsa sadece içini temizlettirebilirsin (ben öyle yapmıştım). 3. aracın km daha 5 6 bin civarlarındaysa araçtan çıkan parçaları almanı tavsiye ederim neden dersen yapıcaklarından değil ama hiç değiştirmeden değiştirdik diye gösterebilirler.
Birde şunu eklemek isterim seat servislerde ikame araç alabilirsin ben aracıma bakıma verdiğimde bana güzel bir leon vermişlerdi 1 gün kullanmıştım aracımın bakımı bittiğinde geri teslim ettim. Zamanında herhangi bir ücret talep etmiyorlardı bunu sormanı tavsiye ederim.

Aracım 6000 km'de. Basınçlı suyla yıkayacaklarını düşündüğüm için yıkatmayacağım. Bakımda aynı gün teslim ederler herhalde. Daha önce başka marka aracımın bakımlarını üç beş saat içinde yapmışlardı.

Aracım 6000 km'de. Basınçlı suyla yıkayacaklarını düşündüğüm için yıkatmayacağım. Bakımda aynı gün teslim ederler herhalde. Daha önce başka marka aracımın bakımlarını üç beş saat içinde yapmışlardı.
Evet 3 5 saat içerisinde genellikle işlemler tamamlanıyor. Aracının 6000 km olduğundan dolayı kesinlikle araçtan çıkan parçaları görmeni tavsiye ederim yetkiliymiş bimleymiş geç onları haberlerde görüyoruz. Bakımda ayrı bir durum olmazsa inşallah gün içerisinde teslim edilir. Aklında araç ile alakalı aklında soru işaretleri varsa garanti geçmeden onları sor. Mesela benim aracımdan sağ kapı kol dayamasından trim sesi alıyordu değiştirildi. Aynı durum sol taraftada gerçekleşecek gibi gözüküyor bakımı bekliyorum bu tarz durumları kesinlikle sor aksi takdirde ileride başını ağrıtabilir. İkame aracıda bir düşün derim. İkame araç hala ücretsizse tabi.

Birinci yıl bakımı için güncel fiyatları paylaşayım:

Ekli dosyayı görüntüle 22511

Ben yarın 15 bin bakımına giriyorum, 7 ay oldu aracımı alalı, ERYA otomotive gideceğim Kadıköy'de, aracı da oradan almıştım. bana 2 bin küsür fiyat çektiler acaba araca ve yıllık olmasına göre değişiyormu merak ettim, 1750 ile 2 bin küsür arası fark var sonuçta.

Aracı aldığım yer bana 1900 TL fiyat verdi ve herhangi bir indirim olmayacağını beyan etti. Başka bir servis ise 1900 TL olduğunu söyledi. İkramınız olur mu deyince 150 TL işçilik ücretinde indirim yaparız, 1750 TL olur dedi.

Ateca 2020 ilk bakimi dogus oto’da 1.750 TL’ye yaptirmistim.

Aracı aldığım yer bana 1900 TL fiyat verdi ve herhangi bir indirim olmayacağını beyan etti. Başka bir servis ise 1900 TL olduğunu söyledi. İkramınız olur mu deyince 150 TL işçilik ücretinde indirim yaparız, 1750 TL olur dedi.

Sabah verirken sordum ucuza yapanlar var diye, 1950 dedi bana indirim yok mu dedim , 2 yaş altında kampanya yok diyince üstelemedim. Akşam alıcam bakalım ne kadarmış günahımız göreceğiz :)

Sabah verirken sordum ucuza yapanlar var diye, 1950 dedi bana indirim yok mu dedim , 2 yaş altında kampanya yok diyince üstelemedim. Akşam alıcam bakalım ne kadarmış günahımız göreceğiz :)
Hocam ERYA'dan memnun kaldınız mı, işlemler ne kadar sürdü, ne kadar tuttu ?

Ben de bir hafta 10 gün içinde ilk bakıma götüreceğim aracı, ERYA veya KAYADİBİ ikisinden birine götürmek istiyorum.

Geri
Üst Alt