Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza 1.2 tsi 2016 100000 bakımı

ilkay0035

Kayıtlı Üye
Herkese merhabalar, siteye yeni kayıt oldum umarım uzun süre takip eder, bildiklerimi aktarır bilemediklerimi sorarım :)

2021 yılında 2016 model 1.2 tsi style paket velvet edition bir araç satın aldım.

Yağ filtre buji vb. bakımlarını alır almaz yaptırdım.Öncesi ne zaman yapıldı bilmiyorum.

Arabam şuan 100bine yaklaşıyor sanırım ağır bakımı 90 bin yada 100 bin km imiş.
Şuan araçtan hiç bir şikayetim yok fakat uzun süre binmeyi düşündüğüm için kafam rahat olsun istiyorum;

1. Değiştirmem gereken parçalar neler ? (Triger seti pompa v kayış vb. ön arka fren balataları)

2. Hangi marka parçalar almam gerek ? (Benim duyduğum Vwag ve İna var )

3. Neredeyse tümüne yakın satın alabileceğim bir internet sitesi veya İzmir içi alabileceğim bir yer var mıdır?

4. İzmir içi güvenilir usta var mı bildiğiniz?

Şimdiden herkese teşekkürler, iyi forumlar!

Servisin önerdiği ağır bakım 180.000 km de, 90.000 km de v kayısı değişiyor. Benim ibizada 98 bin km de, ben 80 bin km de ağır bakıma girdim, triger seti, v kayış, devir daim pompası, buji, fren balataları değişti. Triger seti olarak Gates markasını tercih ettim. Bakım mühendisi olduğum için gates'in iyi olduğunu biliyorum. Fren balatası olarak kale ya da TRW tercih edin. Bosch'tan kesinlikle uzak durun. Boschun balatasını aldım hiç memnun kalmadım. Ağır bakımda termostati kontrol ettirin, alt takım kontrolü yaptırın, rot başlarında boşluk, amartisor takozlarinin kontrolü yapılsın, kışın soguklarda bizim araçlarda gacur gucur ses geliyor, bu ses alt tabla burcundan geliyor ona baktirabilirsiniz.

Geri
Üst Alt