Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza İç aydınlatma Led'e çevirmek

mustafa1905

Kayıtlı Üye
Merhaba,
2013 Referance Ibiza'mın iç aydınlatmasını Led'e çevirmek için Led ampül aldım montajladım. Ama Led kendiliğinden sönme durumunda tamamen sönmüyor çok hafif açık kalıyor. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim bana detaylı bir açıklama yapar mısınız ?. Diyot ve dirençle alakalı sanırım .

çok basıt bızım araclarda 220/12 smps bir güç kaynagı yok tek kanal beslemelı aküler mevcut trasformator doğrultma filtre regüle devreri bulunmadıgından akude enerjı oldugu sürece araç ıcınde de enerjı olmaya devam edecektir basıt tek diyotlu dogrultma ve tek kondansatorlu filtre ve 3.3 Kohm direnç bağlarsanız halojen ampulde oldugu gıbı istediğiniz sekilde yanacak ve sonecektır.

çok basıt bızım araclarda 220/12 smps bir güç kaynagı yok tek kanal beslemelı aküler mevcut trasformator doğrultma filtre regüle devreri bulunmadıgından akude enerjı oldugu sürece araç ıcınde de enerjı olmaya devam edecektir basıt tek diyotlu dogrultma ve tek kondansatorlu filtre ve 3.3 Kohm direnç bağlarsanız halojen ampulde oldugu gıbı istediğiniz sekilde yanacak ve sonecektır.
Hocam çok basit diye başlamışsınız ama ben pek bişey anlamadım :). Elektrik bilgim az da olsa vardır kesme bağlama lehimleme yapabilirim ama sayısal kısmını pek anlamıyorum tam olarak devrenin ve ledin neresine kaç watt veya ohm ne bağlayacağımı daha sade şekilde anlatır mısınız :)

Hocam çok basit diye başlamışsınız ama ben pek bişey anlamadım :). Elektrik bilgim az da olsa vardır kesme bağlama lehimleme yapabilirim ama sayısal kısmını pek anlamıyorum tam olarak devrenin ve ledin neresine kaç watt veya ohm ne bağlayacağımı daha sade şekilde anlatır mısınız :)

dostum hemen söyle anlatayım o zaman bir elektronik oem malzemesi devre elemanı satan bi dükkana gidiyorsun 5 tl ye 1N4001 diyot alıyorsun bu diyotun üstüne baktığında çizgili olan bacagına 12v 1000 mikrofard lik kondansatorün sol bacağını kondansatörun çizgisiz bacağını bağlıyorsun cızgılı bacagınada 330 ohm direc ve direcın cıkıs bacağına da aldıgın led oldu sana devre tamam :)

Geri
Üst Alt