Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Zıp Zıp Çekirge

eneSene

Kayıtlı Üye
Selamlar;
Geçen günlerde işten eve dönerken yoldaki bir çukurumsu yerden geçerken arabanın arkası zıp zıp zıpladı. Hızımda 80 km civarıydı. Beni o kadar rahatsız ve huzursuz ettiki. Acaba amortisörlerim çok mu yumuşak, yarın bir gün biraz daha hızlı birşekilde benzer bir yere rastlasam mazallah arabayı savururmuyum. Bu konudaki görüşünüz nedir, ne önerirsiniz.

Bence amortisörlerde bi sorun olsa hisederdin bazı çukurlar orjinal halinde bile arabayı çok zıplatıyo bunu geçen topluluk halinde kocaelide yaşamıştık benim araba coiloverlı diye demiştim ama arkamdaki orjinal yaylı arabada bile arkadaşlar tavana kafasını vurmuşlardı....

Normal şartlarda Seat araçların genelde amortisörleri oldukça sert ve konforsuzdur, bunun yanında tarifiniz üzerine arka amortisörlerinizin patlak olduğu söylenebilir. Kontrol edilmesinde fayda var. Kendi kendinize kontrol etmek maksadı ile ise şöyle yapılabilir.Öncelikle bagaj kapağını açın ve bagaj eşiğinden aracı aşağıya doğru elinizden geldiğince güçlüce ittirin. Bıraktığınızda araç yaylanmaya devam ediyorsa amortisörleriniz patlamış demektir büyük olasılıkla

yasin ağbi o normaldir ya 2 kez zıplamış olabilir arka taraf problem olmaz yani savurmayacagından emin ol ben ne cukurlardan ne virajlardan geçtim :)

bu arada
senin araba cordoba
ön tampon ibiza
panjur ve aynalar stylance
farlar stylance
kapı kolları referance:)

tek resimden görünenler bunlar

:):):) Yok yok o resim benim arabanın değil internetten en uygun onu bulabildim. Havalar düzelsin koyacam resimlerini. Benimki normal Signo, herhangi bir modifiyesi yok. Signodan Ekstrası sadece sunroof.

Arka taraf bende de böyle. Hele arkada 2-3 kişi oturuyorsa tamam... Zıp zıp zıp zıp oturanların içi dışına çıkıyor... Arkalardaki helezonlar oldukça küçük ve amortisörler oyuncak gibi. Seatlarda böyle amortisör sert ama yol tutuş süper:) Yine de bir kontrol ettirin...

Normal şartlarda Seat araçların genelde amortisörleri oldukça sert ve konforsuzdur, bunun yanında tarifiniz üzerine arka amortisörlerinizin patlak olduğu söylenebilir. Kontrol edilmesinde fayda var. Kendi kendinize kontrol etmek maksadı ile ise şöyle yapılabilir.Öncelikle bagaj kapağını açın ve bagaj eşiğinden aracı aşağıya doğru elinizden geldiğince güçlüce ittirin. Bıraktığınızda araç yaylanmaya devam ediyorsa amortisörleriniz patlamış demektir büyük olasılıkla

Denedim, yaylanma olmadı, o zaman normal bir durum galiba.

bu arada zıplaması için yumuşak değil de sert olması gerekmiyo mu Yasin abi. ?? :)
bence lastik havalarına bi bak orantısız şişirilmiş olabilir bence..

Geri
Üst Alt