Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yönetimden Bir İsteğim Var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
rahmet nedir tam olarak bilmiyorum ama ben bunu bi kopek icn kullanırsam bu uzuntumu bildirmekten başka bişey degil... Serhat abi bu konuyu cepten ancak bu kadar takip edebiliyorum o yuzdn benimde amacım kimseyi kırmak değil... Yani sen çope atarsın demek istemedim sadece bi rahmet dilemek bu kadar kotu bişey olmasa gerek diye duşunuyorum... Can yorumlarndan anladğm kadarıyla yeni olmamla ilgili sıkıntılar devam ediyor lutfen adminlerle goruş... Ben kimseye sen nasıl bunu sorgularsın falan demedim... Herkesin bildgi ve bilmeyenlerin farkettgi gbi sorun konu değil can canpolatın aktif olmak adina yaptgı abartı paylaşmlar... Neden kimse açikça yazmıyor buda ayrı bi soru...

isme gerek yok açıkça ortada zaten fakat şöyle düşünebilirsin bir insan vefatı söz konusu insanlar ona Allah rahmet eylesin diyo altında bir köpeğin ölümü onada Allah rahmet eylesin deniliyo bu sencede garip ndeğilmi tabiki hayvanları çok seviyorum ve imkanım olsa daha tavşan ördek ve minimum hayvanlar besliycem ama malesef yerim yok :) tavuklar horozlar 2 köpek 1 hamster yaklaşık 250den fazla da balığım var şimdi bana hayvanları sevmiyo diyecek bi adam olursa arkadaşlarım zaten buna bi tarafıyla gülerler tabiki en güzel dostlar arkadaşlar geceleri 300litre kadar bir akvaryumun karşısında yatmak onu izlemek dinlenmek keyif deyimine bile sığdırılamaz bizim demek istediğimiz amaç dışına çok çıkmamak ben burda inanılmaz arkadaşlıklar edindim düzgün insanlar ve yararlı bilgiler de cabası şimdi hayvanlar alemi olsun fakat bu kadar öne çıkmasın derdimiz sadece aracı olanda olmayanda başımızın tacı yeterki burası için iyi bişeyler yaptığını hisettirsin. emeğine ve alakana teşekkür ederim....:eek:key:

Serbay'dan bir ricam var bu konu ile ilgili....

Serbay'dan bir ricam var arkadaslar bu konuyla ilgili...sanirim daha once de bu dile getirilmisti ama yine getirmekte fayda goruyorum...
www.scw.com adresi yazildiginda (forum formati ne kadar musade eder buna bilemiyorum; teknik olarak yazilimsal olarak) karsimiza cikan menude otomobil ile ilgili konular (kabaca yaziyorum) ve otomobil disi konular adi altinda iki secenek cikarsa ve herkes ilgisine giren kisma tiklarsa bu tarz sorunlarin ortadan kalkacagina inaniyorum ve herkes bir nevi mutlu olacaktir..Ya da yeni mesajlara tikladigimizda once bir alt menu acilsa ve birinci bolum otomobil konulari olsa ikinci bolum de diger konular olsa herkes istedigi secenegi isaretledikten sonra yeni mesajlara ulassa bence harika olur..Serbay'dan cok buyuk birsey istemis olabilirim ama eger oluyorsa harika olur..olmazsa da saglik olsun..herkese iyi pazarlar:)

Her ne kadar buradaki insanlar dost olsa da ki herkes asla dost olamaz! , burası bir otomobil forumu..bazı şeylerin suyunu çıkartmanın anlamı yok..çok isteyen varsa özel mesaj atar ,telefonlaşılır yada 1 tane konu açılır ve onun içinde tartışılır,ne yapılması gerekiyorsa yapılır...
siteye giriyorum "yeni mesajlar" a tıklıyorum, yok köpeğim bilmem ne yok kuşum bilmem ne...tamam iyi hoş güzel,bende hayvan besledim,babamın iş yerinde beslediği 2 rottweiler ı 1 tane alman kurdu 1 tanede sivas kangalı var..hayvan düşmanı olmadığımızı belirtmek için diyorum fakat, ben birini buraya davet ettiğimde,adam gelip demez mi "ne olm burası hayvanları koruma derneği mi,araba forumu mu?"..
Nerede olduğumuzu unutmayalım,kendimizi sevdirmek için yalan dolan şeylere kapılmayalım

Herkes fikirlerini beyan etmiş ama burası aynı zamanda bı paylaşım portalı, bu araç içinde olabilir , insanlar içinde olabilir hayvanlar içinde olabilir.

Tek değişmeyecek olan dostluğun baki kalmasıdır :)

Her ne kadar buradaki insanlar dost olsa da ki herkes asla dost olamaz! , burası bir otomobil forumu..bazı şeylerin suyunu çıkartmanın anlamı yok..çok isteyen varsa özel mesaj atar ,telefonlaşılır yada 1 tane konu açılır ve onun içinde tartışılır,ne yapılması gerekiyorsa yapılır...
siteye giriyorum "yeni mesajlar" a tıklıyorum, yok köpeğim bilmem ne yok kuşum bilmem ne...tamam iyi hoş güzel,bende hayvan besledim,babamın iş yerinde beslediği 2 rottweiler ı 1 tane alman kurdu 1 tanede sivas kangalı var..hayvan düşmanı olmadığımızı belirtmek için diyorum fakat, ben birini buraya davet ettiğimde,adam gelip demez mi "ne olm burası hayvanları koruma derneği mi,araba forumu mu?"..
Nerede olduğumuzu unutmayalım,kendimizi sevdirmek için yalan dolan şeylere kapılmayalım

aynen katılıyorum aybars :eek:key: sonucta herkez hayvan dostudur ama burası bır otomobıl forum sıtesıdır.Hayvanları herkez sevıcek dıyede bır kaide yoktur belkı ıcımzde sevmeyenler var rahtsız olanlar var yokmu?? hıcmı bırımızın annesı zmanında köpek kılından rahtsız olmadı hıcmı bır ınsan kuş pisliginden rahtsz olmuyor hıcmı bır ınsann köpek ısırmadı?? yanı seven kesınlıkle var ama sevmeyen ınsanlarda var bunu hepımız bılelım ve buranın bı otomobıl forum sıtesı oldgunu unutmayalm bırbırmızı kandırmayalm arkadaslar !

Paylaşımın amacı dikkat çekmek olunca abartılı ve rahatsız edici oluyor...

önce öz eleştri yapayım bi zamanlar bende belki mizah amaçlı çok konu açtım ve zamanla anladım ki..doğru bir gidaşat değil..ve bunu en az'a indirmeye çalıştım..
evt can bir konu açılmasını istedi ve açıldı..aynı anda o kadar çok paylaşımı yapmış olması sayfaya giren insanların..ne oluyor diye duraksamasına ve afallamasına sebep oldu..bunlardan biri de benim ve ..hayvanları çok severim bunu da bildiğinizi zannediyorum..hani deriz ya kimsenin dini inancını sorgulayamaz diye..bir benzetme ile kişilirin hayfan sevgisi de sorgulanmaz zaten...
ne yaptık sayfada dini paylaşım politik paylaşım olmamalı kişileri bölmeyelim dedik..ve öyle yapıyoruz..evt hayvan konusu farklı bunlardan biri hiç değil...konuların peş peşe açılması ve çok açılması rahatsızlık verici..umarım bundan sonra..bu sayı..arada bir'e ve ilginç olanlara kadar düşer..

tarık bir soru sormuşsun ve duygun çerçevesinde cevap vermişsin..
rahmet nedir neden okunur ile ilgili..
Rahmet insanlar için kullanılır..çünkü insanlar günah işlerler sevap işlerler..kişilerin hayattaki yaşam tarzları bilinmediği için..günahkar olam ihtimallerine karşın..Allah Rahmet Eylesin denir..yani bağışlağın bol bol sevap versin affetsin anlamındadır..diğer husus da biraz dini olacak ama.insanlar ömrü boyunca diyelim ki 60 yıl yaşıyolar..bu 60 senelerenin her saniyesini salisesini ibadetle geçirseler bir Allah'ın verdiği bir gözün değerini karşılamıyormuş..bu sebepten dolayıdır ki Allah razı olsun..Allah Rahmet Eylesin deriz..
Hyavanlara gelince Hayvanların ne Sevabı vardır ne de günahı..bundan dolayı hesaba çekilmezler ve sorgulanmazlar..bilim bile onların için ne der Hayvanlar içgüdüsel olarak davranırlar ..yani onlarda ŞARTLI ÖĞRENME vardır..yemek için koşarlar,avlanırlar....bundan dolayı onlara Rahmet Okunmasına Gerek yoktur..
Mahşer günü Hakkın huzurunda ilk haklarını alacak olanlar hayvanlardır..işlem bittiğinde..ise bir emirle Toprak olacaklar ve sonsuza dek yok olacaklar.
bu yüzden Rahmet olayı yoktur..
bu yazdıkalarım İSLAM İNANCINA göredir..katılıp katılmamak sizlerin bileceği iştir kimseye bir şey söylemeye Hakkım olmaz..

Tarığın demek istediği onları çok seviyorum bunu söylememin sebebi sevigimden..onlara değer vermemden ileri geliyor..söylemekte bir mahsur olmamakla birlikte Rahmet okumak bir duadır..
konuya din karıştırmak istemezdim..ama bilgim olan bir konunun askıda kalmasını arzu etmediğimden idi..

SCWye devam arabalara devam diğer olaylara yandan devam diyorum ben..
Kaan ın dediği olabilirse ne güzel..
rahatsızlık verdim kusuruma bakmayın

arkadaşlar abartılcak bir konu yok can arkadaşımızın bir isteği oldu ve yönetim olarak konuşuldu onaylandı cezmi abinin görüşü ve kabulü alınarakta cezmi abi tarafından bölüm açıldı.Burda arabalar dışındada bir çok şey paylaşılıyor ama kimsenin sesi çıkmıyorda konu hayvanlar oluncamı burası araba formu oluyor? Seat kullanıcıları için ortak buluşma yeriyiz paylaşım sitesiyiz güzel arkadaşlıkların kurulmasının vesilesiyiz,araçlarla ilgili konularımızda olucak diğer konularımızda olucak! 2-3 kişi yeni mesajlarda hayvanlarla ilgili konu görmek istemiyor diye 10 kişinin açılmasını istediği konu silinmiycek...
Lakin bölüme uygunsuz konular olursa amacından çıkarsa gerekli uyarılarla konularda silincektir..

Zaten Serhatım bu tarz konular bu şekil tartışmaları bereberinde getiriyor.Madem o kadar yazılmış bende fikrimi yazayım o zaman daha öncede sürekli yazmıştım eğer burası sadece otomobillerden lastiklerden motorlardan bahsedilen bir site olsaydı nadiren girerdim ancak bende ne kadar bir hayvansever olsamda bu bölüm bu tarz bir site için uygun kaçmamakta,Ayberkin dediği gibi yarın biri çıkıp evsizler ve aç insanlarla ilgili konular açılsın derse örnek olarak bu başlığı gösterir ve site amacından uzaklaşamaya başlar ve asıl korktuğum kutuplaşmalar başlar.

Evet SCW forumu olarak üye sayımız paralel olarakta online üye sayımız hızla artmakta ve farklı istekler ve düşünceler ortaya cıkıp fikir fırtınaları ortaya cıkabiliyor,SCW nin üye sayısı artıyor bunla beraber en önemli tehlike oluşuyor;Kutuplaşma.Burda yöneticilere her zamankinden daha fazla görev düşüyor.

Dikkat edelim..
Gökhan abi olay hayvanları paylaşmak değil gene üzerine basarak söylüyorum bi anda olan bir olay ve işin içine yalan dolan girdimi ben o insanların inançlarını ve düşüncelerini sorgular burda açık açık yazarım... tabiki tartışıcaz ama bu aslında kavga değil burda birçok insan yazmış acaba kimden bu kadar rahatsız olundu diye hiç düşündün mü??? konunun özünde bi arkadaşımız var ve yalan paylaşımları ve yorumlarıyla ilgi odağı olmayı hedefliyor ve ben arkadaşlarımla dolu bu ortamda bunlara izin vermiyeceğimi dile getiriyorum bu konuyu birçok moderatör arkadaşımla da paylaştım anlattım onlarda biliyorlar....
Şurda popüler olucam öne çıkıcam diye deposu boş laf sıkanlar önce kafalarındaki depoyu doldurup öyle gelip sıksınlar.... burası buna izin vermez bunu öyle bilsinler... Gökhan abi lafım sana değil sakın üzerine alınma ama burda bu tür yorum yapan tüm arkadaşlar bunu biliyolar ondan konuşuyolar....:eek:key:

arkadaşlar abartılcak bir konu yok can arkadaşımızın bir isteği oldu ve yönetim olarak konuşuldu onaylandı cezmi abinin görüşü ve kabulü alınarakta cezmi abi tarafından bölüm açıldı.Burda arabalar dışındada bir çok şey paylaşılıyor ama kimsenin sesi çıkmıyorda konu hayvanlar oluncamı burası araba formu oluyor? Seat kullanıcıları için ortak buluşma yeriyiz paylaşım sitesiyiz güzel arkadaşlıkların kurulmasının vesilesiyiz,araçlarla ilgili konularımızda olucak diğer konularımızda olucak! 2-3 kişi yeni mesajlarda hayvanlarla ilgili konu görmek istemiyor diye 10 kişinin açılmasını istediği konu silinmiycek...
Lakin bölüme uygunsuz konular olursa amacından çıkarsa gerekli uyarılarla konularda silincektir..

Hayvanlar alemini açılması kimseyi rahatsız etmedi rahatsız olunan ön plana çıkmaya çalışmak için açılan konu bombardımanı hepimiz hayvan severiz ama yalancı insan sevmeyiz anlatılmak istenen buydu sadece başka bişey değil birçoğumuzun evinde hayvan var ve besliyoruz onları eve köle diye koymadık elbet onlarda dostlarımız ve belki bizi en çok sorunlardan uzaklaştıran varlıklar fakat olay kesinlikle hayvanlar alemi değil yada sadece araçlar tartışılsın da değil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt