Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Leon motor kaputu ses izolasyonu anormal durum hakkında yardım

Toprak033

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar.

bugün farkettiğim bir durum hakkında sizlerden yardım isteyeceğim.

Bugün akşam üstü sitenin otoparkında eşimin gelmesini bekliyorum ve eşim aracımızla içeri girdi ve aracı parketti.Aracı park ederken aracın altında ve motor kısmından yanık yağ kokusuna benzettiğim bir koku geliyordu.Bu koku motoru stop ettirdikten sonra da bir süre daha devam etti.Göstergeleri kontrol ettiğimde her şey normal görünüyordu.sonra motor kaputunu açtım ve oradada her şey normal görünüyordu.Ancak motorun arka tarafında yani yolcu kabini tarafında kalan boşluğa döşenmiş olan muhtemelen ses izolasyonu malzemesinde bir takım anormallikler olduğunu gördüm.ekteki fotolarda kırmızı ile işaretledim..Malzemede böyle bir yamukluk , düzensizlik hatta sanki yırtılma var gibi geldi bana.Ama emin olamadım.Hani böyle bir şey döşenirken düzensiz ve acemice döşenirde iş bittikten sonra böyle yamuk yumuk kırışık buruşuk görünür..İşte öyle geldi bana..Yanık yağ kokusunuda anlayamadım..Yarın bir servise uğramayı düşünüyorum.Bu konuda bir fikriniz var mı acaba diye sormak istedim.En azından sizin araçlarınızda da bu bahtsettiğim malzeme ekteki fotolarda olduğu gibimi görünüyor?

Ekli dosyayı görüntüle 1021829052013566.jpg

Ekli dosyalar

• 29052013566.jpg
    29052013566.jpg
    485.2 KB · Görüntüleme: 33
öyle olmaması lazım geçen hafta cuma leon fr da incelediğimizde böyle değildi. dimi [MENTION=19934]Çöllü[/MENTION] sen yakından bakıyordun abı ben boyle gormemıstım. bizim arabadada böyle değil. yanık kokusunda hemen suphelenmeyın arabanın egzozuna belki bir poşet yapışmıştır bilemezsiniz ama yinede baktırın.

Merak ettim ben de inip baktım döşemede herhangi bir bozukluk yok...

Yanık kokusu gayet normal. Sıfır araçların hepsinde belli bir süre hafiften bir yeni yanık kokusu gelmekte. Yağlı, mumlu olan kısımlar, metaller ısınmakta, parçalar bir birine alışmakta derken ısınan parçalardan koku geliyor bir süre, zamanla geçecektir.
Bahsettiğiniz yalıtım parçasıda esnek olan, tam kalıbı, şekli olmayan bir parça gibi zaten. Bazı bölgelerde tam şekli verilemeyince öyle bırakılmış, yerine oturmamış gibi durabilir, bana göre pek problem değildir. Ama aynı araca sahip arkadaşlar bakarlarsa daha iyi fikir olacaktır tabikide.

Bence hiçbir sorun yok sıkıntı etme. Yeni araba alınca insan bir dönem sürekli arabayı dinliyor:D hoş bir endişe ama gereksiz kuruntu yapıyorsun kendi canını skıyorsun. Arabanın keyfini çıkar;D

Peki arkadaşlar..İlginize teşekkür ederim..

Yanık kokusunu çok dert etmiyorum.Dediğiniz gibi egzoza plastik bir şeyler yapışmış olabilir..

Döşemenin düzgün olmayışıda çok problem değil ama yinede yarın servise bir sormayı düşünüyorum.

Sonuçtan sizi haberdar ederim yarın akşam.

Mesajımı yazdıktan çok kısa bir süre sonra cevaplar gelmeye başladı..Mutlu edici bir durum...

Hepinize tek tek teşekkür ederim.

Bi sıkıntı yok Sıfır Araçların Hepsinde Duyulan bir koku o, yalıtım malzemesi biraz özensiz döşenmiş fakat bir anormallik yok göründüğü kadarı ile :eek:key:

• Beğen
Reaksiyonlar: Ziya
Servise gidip gösterirseniz o düzensiz döşenmiş yalıtım malzemesini düzelteceklerdir. Fabrika çıkış hatası ama çok önemli birşey değil, servis halleder.

Geri
Üst Alt