Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yeni leon 170'te yakıt tüketimi...

değer iyi güzelde devir 4 bin bile değil 170'te gazdan ayağınızı çekmeden 6'bin devirde filan anlık tüketim önemli olan bu tabloda benim arac 5.2 gösterio ;) bu arada yokuş aşağı 0,2 görmek araba çalışmıyo demek arabanın boştaki yakıt tüketimi zaten 0,6 ?

adaş yokus asgı ayagını gazdan ceker vıteste ınersen 0 gorursun ben oyle goruyorum :)

adaş yokus asgı ayagını gazdan ceker vıteste ınersen 0 gorursun ben oyle goruyorum :)
anlıkta görüyor vites düşürüp gaza basmadan da normalde de arkadaşın dediği olay abartılacak bişey değil bence çoğumuzun aracında olan şey

Eğer 170 teki yakıt tüketimini görmek isterseniz. öncelikle 170 e çıkın ve tüm değerleri sıfırlayın ve cruise controle alın (ortalama hızı 170 te sabitlemek içın) uzun bir süre gidin. Düz yol, hafif rampa, yokuş aşagı kısacası otobanda bi 50 km yapın. Sonrada ortalama yakıt değerini görün ben en az 15 diyorum...ama siz 90 la giderken bir anda 170 e çıkarsanız, ayağınızı gaza fazla dokunmdan giderseniz bu değer olması gerekn değer değil. Benim anlattığım bile yaklaşık olarak gösterir.

ama unutmayalım ki aracın devri 3500-4000' lerde... elbette anlık yakıt tüketimi yüksek olacaktır...

Tabiki ama otobanda ortalamayı sıfırlayıp 10km boyunca saatte 170km hızla gidip ondan sonra ortalama yakıt tüketimine bakmak bize daha doğru bilgi verir...:)

ne anlık ne de ortalama tüketim doğru bir değerlendirme olmaz. zira tam düz hiçbir yolun tam düz olduğundan emin olamazsınız. anlamsız bir paylaşım olur bence

Eğer 170 teki yakıt tüketimini görmek isterseniz. öncelikle 170 e çıkın ve tüm değerleri sıfırlayın ve cruise controle alın (ortalama hızı 170 te sabitlemek içın) uzun bir süre gidin. Düz yol, hafif rampa, yokuş aşagı kısacası otobanda bi 50 km yapın. Sonrada ortalama yakıt değerini görün ben en az 15 diyorum...ama siz 90 la giderken bir anda 170 e çıkarsanız, ayağınızı gaza fazla dokunmdan giderseniz bu değer olması gerekn değer değil. Benim anlattığım bile yaklaşık olarak gösterir.
İsmail bunda sıkıntı yok da önemli olan benim ne kadar benzin tükettiğim, bir de Türkiye'de sürekli 50 km'yi 170'le gidebileceğimiz sayılı yol vardır heralde...dediğim gibi bence önemli olan yakıt tüketiminin ortalamasıdır...

sorma zor oldu valla :))
vedat bu fotoyu çekerken ayağın gazdamıydı çekmişmiydin gazdan yoksa 210 dan aşağı doğru düşerkenmi çektin bu önemli mesela bende mk1 le dipgaz yapıyordum 200 lere çıkıyordu yakıt tüketimi 20lt lere falan çıkıyordu ayağımı gazdan çekiyordum ibre düşmeye başlıyordu tüketim nerdeyse 0 a düşüyordu

vedat bu fotoyu çekerken ayağın gazdamıydı çekmişmiydin gazdan yoksa 210 dan aşağı doğru düşerkenmi çektin bu önemli mesela bende mk1 le dipgaz yapıyordum 200 lere çıkıyordu yakıt tüketimi 20lt lere falan çıkıyordu ayağımı gazdan çekiyordum ibre düşmeye başlıyordu tüketim nerdeyse 0 a düşüyordu
gazdaydı Ali...

Geri
Üst Alt