Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni ibiza fiyat listesi açıklandı

32 binlik aracı 57 bine kitleme sanatına ne diyolardı .... ben aman tanrım didim....

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Maalesef Türkiye olarak yurt dışına sattığımız katma değerli bir ürün neredeyse yok, bu sebeple yurt dışından aldığımız pahalı her ürün (araba, cep telefonu) içerideki paramızın azalmasına ve dolayısıyla para basmamıza sebep oluyor... Yurt dışına giden para ile yurda dönen parayı dengelemek için devletimiz bu vergi uygulamasını maalesef yapmak zorunda; örneğin biz bir Alman otomobili satın alıp Almanya'ya 80.000 TL gönderdiğimiz zaman, devletimiz aynı miktarda Türk lirasını bizden alıp Euro'ya çevirerek içeride tutmak zorundadır, aksi halde içeride para kalmaz, para kalmayınca mecburen para basmamız gerekir, bu da yurt içinde enflasyona ve yurt dışında paramızın diğer paralar karşısında değer kaybetmesine yani euronun doların yükselmesine sebep olur... Dilim döndüğünce bir şeyler anlatmaya çalıştım, konunun uzmanı değilim ama mantıken böyledir diye tahmin ediyorum, diğer türlüsü mümkün olsaydı para basıp basıp yurt dışından sınırsızca araba, cep telefonu, bilgisayar, uçak alabilirdik :) Çare yurt dışına satabileceğimiz bir şeyler üretmek, ithalat-ihracat dengesini kurabilmek; bu dengeyi yakaladığımız gün vergiler %100'den %5'lere çekilebilir

sadece araba almakla bitse keşke faiş fiyatlı benzin + vergi + sigorta + kasko + trafik cezaları 1 araba 1 eveden çok yiyor artık

sadece araba almakla bitse keşke faiş fiyatlı benzin + vergi + sigorta + kasko + trafik cezaları 1 araba 1 eveden çok yiyor artık

Zorunlu trafik sigortası: 422 ~ 2139 TL
Motorlu taşıtlar vergisi (1-3 yaş): 646 ~ 1035 TL
Periyodik bakım: 600 ~ 900 TL
Yakıt (15 bin km): 3750 ~ 5250 TL
Kasko: 1000 ~ 2000 TL

Yıllık minimum harcama toplamı: 6418 TL = 535 TL * 12 ay

Ben dizel stylance full 2007 sıfır ibizamı 30 bin liraya almıştım şimdiki fiyatlara bak

Sıfır araç giderek hayal oluyor gelir artmaz iken giderler artıyor sadece 2. el piyasası da iyice gelişecek ve artık 3. yada 4. sahip araçlara yöneleceğiz

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vallaha öyle olacak gibi :((

Geri
Üst Alt