Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni İbiza Detaylarını Duyurmaya Başladı..

furkankartal

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,

Seat Türkiye'nin internet sayfası seat.com.tr üzerinde henüz yerini almamış gözüksede arka tarafta Yeni İbiza'ya dair detay sayfaları oluşturulmaya başlanmış bile.

Ibiza | SEAT adresinden araç ile ilgili Türkçe detaylara ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Fiyat Listesi | SEAT adresinde de fiyat listesi oluşturulmuş her ne kadar fiyatlar yazılmamış olsada gelecek motor seçenekleri ile ilgili kısmen fikir veriyor.

Aracın sadece dış görünümü için konuşuyorum.
Elbette markanın çizgileri her modelde kendini hissettirir ama bence Seat kendi içinde bir tasarım kıtlığı yaşıyor.
Ateca Leon'un %30 büyültülmüş hali gibi suv olmasından dolayı arka kısımdan biraz kurtarıyor
Toledo'nun da çok farkı yok diyebilirim ama o yan tasarımdan olsun kapı çizgileri ve dikiz aynalarından olsun o da
olayı kurtarıyor
ama yeni Ibiza da leon'un %20 küçültülmüş hali olmuş tek farkı far bölümündeki alttaki sivri kısım ibizada yok.
Karoserdeki aerodinamik çizgileri bile o kadar birbirinin aynı ki...

Volkswageni örnek alırsak polo, golf, jetta ve pasat Vw'in genel çizgilerini taşırken hepsini yan yana koyduğunuzda
hepsinin kendi ne özgü bir duruşu var.

Leon'un kendi içinde tasarımı oldukça estetik ama ben isterdim ki her segmentin Seat çizgisinden ayrılmadan kendine has bir tasarımı olsun. Bilmem yanlış mı düşünüyorum?

xQHb9.jpg

Geri
Üst Alt