Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

YENİ MTV ORANLARI

bursalımm

Kayıtlı Üye
ARKADAŞLAR BUGÜN YENİ MTV ORANLARI AÇIKLANDI ANLAMADIĞIM NOKTA 1.0 HACİMLİ ARAÇLAR 1.4 HACİMLİ ARAÇLARA GÖRE DAHA FAZLA MTV ÖDEYECEK BU BİRAZ SAÇMA DEĞİL Mİ YOKSA BEN Mİ YANLIŞ ANLIYORUM ?
MTV 1300 cc ve aşağısı araçlar için fiyatı 40 bini aşmayanlarda (1-3 yaş arası) 743 lira, fiyatı 40-70 bin lira arası olanlarda 817 lira, fiyatı 70 bini aşanlarda 892 lira olarak uygulanacak.

MTV, 1300 cc-1600 cc arası araçlar için fiyatı 40 bini aşmayanlarda (1-3 yaş arası) bin 294 lira, fiyatı 40-70 bin lira arası olanlarda bin 423 lira, fiyatı 70 bini aşanlarda bin 553 lira olacak.

1300 ve aşağısı motorun en yüksek fiyatlı olanı bile 1600 motorun en düşük vergisinden daha düşük. sırasıyla 892 lira - 1294 lira olarak görülüyor. "bin 294" olarak yazılması seni yanıltmış olabilir mi ?

Evet, 1300-1600 cc arası olanlarda başta yazı ile "bin" ibaresi var.

Bu yazıyı hangi eğitimsiz yazdıysa sayıları yarı harfle yarı da rakamla belirttiğinden dolayı karışıklık çıkmış. O arkadaş tarihleri yazarken de ikibin 18 yılından itibaren diye mi yazıyor acaba?

arkadaşlar öfkeyle kalkan zararla oturur olayını yaşadım :) sadece rakamları okumuşum siz yazınca farkettim olayın aslını
[doublepost=1511951507,1511951444][/doublepost]
Bu yazıyı hangi eğitimsiz yazdıysa sayıları yarı harfle yarı da rakamla belirttiğinden dolayı karışıklık çıkmış. O arkadaş tarihleri yazarken de ikibin 18 yılından itibaren diye mi yazıyor acaba?
maalesef pek çok gazete, dergi böyle yapıyor sonra gazeteciyim diye hava atıyorlar

Geri
Üst Alt