Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yazılım hangi aract verimli olur

ahh ahhh şu dizeller'e gır gır sesi çıkaran motor bile modifiye yiyor power yiyo güçleniyo..eee onun turbosu var ..ühü ühü..ama bu arada sprint booster olayındaki açıklama güzel yanlız orda kafama takılan bir konu var-biz bu sorunu can kurtbil ile çözdük- de dildar'ın paylaştığı yazıda sprint booster senin yerine çaktırmadan içerden gaza basıyor diyor..içerden basması benzini yakması demek..ama geçikmeyi önlersen normalde çift basman gerekmez bu sarfiyatını düşürür..sen gitmiyor diye hep basarsın bastıkça gecikmeli de olsa pompalarsın..bu yakmana sebebiyet verir..neyse konuya dönelim oruçlu oruçlu canım turbo dizel çekti:))

Pd105 1.9 tdı motorun 190bg ye cıkması ıcın gt1749VA turbo kullanılması gerekır Dildar.Pd130 ların en fazla gıderi 190-200bg kı aralarında turbo farkı var zaten.Daha da ustu bg ler ıcın ıntercooler,gt1756 hybrıd yada uzerı turbo,cupra tdı ıntake pipe yada acık fıltre olarak BMC kullanılmalı,enjektor,stage3 baskı balata ve guzel bır custom yazılım gereklı tamamlayıcı olarak.

1.9 tdi için konuşuyorum:

Can dediğinde alternatif bi performans artış şekli, turbo değişikliği ile en garantili şekilde güç artışı sağlarsın.. fakat fiyat olarak daha maliyetli... Yeterli hava sağlanıp(daha geçirgen performans tipi hava filtreleri) mevcut turbonun basıncını arttırırsan, ayrıca fiziksel olarakta turbo emişini ve egzosu rahatlatırsan(downpipe), uygun bir yazılımla 180-190bgleri görebiliyorsun...Chip ile bunu gözlemleme şansım oldu..

Bu arada dediğinde çok haklısın Can, baskı balata gibi aktarma organlarının mutlaka üzerinden geçilmeli. max. hız ne olacak diyenlere hem kalkışı hızlandırmak için hem max hız artışı için kısa 6 ileri şanzımana gidilmeli..

Bu arada yine şahsi fikrim custom chip, daha doğrusu custom usta:)... sanayide superchips-powerchip yapıp randıman alamayanları da gördüm tabi ki çok iyi sonuçlar alanları da vardır fakat; hesapla-uygula-ölç-test et-revize et şeklinde uygulayınca, yazılım daha verimli oluyor. Her usta bunu yapmiyor, biraz baştansağma çalışıyorlar...

Varol abi gecikmeyi önlemiyor sen 1 basıyosun o 2 iletiyo, leb demeden leblebi yani:) ama performansa bi katkısı yok psikolojik bisi.. Azıcık gaza bastım alet uçuyor diyo insan içinden, sen sprintbooster kullanmadan gaza 1 yerine 2 dokunsan aynı şeyi sen yapmış oluyorsun.. kandırmaca:eek:key:

s.b.'lı ve s.b.'sız iki aynı araç aynı anda drag yapıyor gibi düşünelim ikiside aynı anda gazı kökleyince aradaki fark "0".

1.9 TDI 105hp'lik motordan o kadar güç almak zor. Hatta dünya üzerinde de o internallerle alan yoktur.
O güçler, bahsedilen uygulamalarla, 130'luk TDI motor için geçerlidir.
105'lik TDI'ın yazılım filtre ve düz boru ile alacağı güç 160 165hp'yi geçmez. O da maksimum.

Varol abi gecikmeyi önlemiyor sen 1 basıyosun o 2 iletiyo, leb demeden leblebi yani:) ama performansa bi katkısı yok psikolojik bisi.. Azıcık gaza bastım alet uçuyor diyo insan içinden, sen sprintbooster kullanmadan gaza 1 yerine 2 dokunsan aynı şeyi sen yapmış oluyorsun.. kandırmaca:eek:key:

s.b.'lı ve s.b.'sız iki aynı araç aynı anda drag yapıyor gibi düşünelim ikiside aynı anda gazı kökleyince aradaki fark "0".

yok aynı şeyden bahsediyoruz..ben senin demek istediğini anladım..istediğim ben bir basınca 2 iletmesini istemiyorum..benim istediğim eski usuldeki gibi gaz teli yada gaz çubuğu olan araçlarda tepkime suresi yok..amaç bu olayı yok etmek.

1.9 TDI 105hp'lik motordan o kadar güç almak zor. Hatta dünya üzerinde de o internallerle alan yoktur.
O güçler, bahsedilen uygulamalarla, 130'luk TDI motor için geçerlidir.
105'lik TDI'ın yazılım filtre ve düz boru ile alacağı güç 160 165hp'yi geçmez. O da maksimum.

Şu anda vakit ve nakit sıkıntım olduğundan sadece chip yapabildim:)... Böyle afaki konuşmayı sevmem belki ben belki sen yanılıyorsundur dostum... Birbirimizi ikna etmemize de gerek yok..1-2 ay sonra dediğim modifikasyonu yapıp dyno'yu eklerim artık ne çıkarsa:eek:key:... Foruma da katkısı olucağını düşünüyorum...

yok aynı şeyden bahsediyoruz..ben senin demek istediğini anladım..istediğim ben bir basınca 2 iletmesini istemiyorum..benim istediğim eski usuldeki gibi gaz teli yada gaz çubuğu olan araçlarda tepkime suresi yok..amaç bu olayı yok etmek.

abi bildiğim kadarıyla bu süreyi yok edemeyiz... hatta honda s2000 2006da makyaj yedi.. bu tarihten sonraki modeller hem vsa'lı hemde elektronik gaz kelebekliydi; bundan önceki modellerse telli gaz kelebeği vardı...sırf bu yüzden 2006 öncesi s2000 tercih eden arklarım vardı... Bu gaz pedalı tepkisini hızlandırma yolu varmı bilemiyorum ama insanı darıyo...:kizgin:

Şu anda vakit ve nakit sıkıntım olduğundan sadece chip yapabildim:)... Böyle afaki konuşmayı sevmem belki ben belki sen yanılıyorsundur dostum... Birbirimizi ikna etmemize de gerek yok..1-2 ay sonra dediğim modifikasyonu yapıp dyno'yu eklerim artık ne çıkarsa:eek:key:... Foruma da katkısı olucağını düşünüyorum...

abi bildiğim kadarıyla bu süreyi yok edemeyiz... hatta honda s2000 2006da makyaj yedi.. bu tarihten sonraki modeller hem vsa'lı hemde elektronik gaz kelebekliydi; bundan önceki modellerse telli gaz kelebeği vardı...sırf bu yüzden 2006 öncesi s2000 tercih eden arklarım vardı... Bu gaz pedalı tepkisini hızlandırma yolu varmı bilemiyorum ama insanı darıyo...:kizgin:

Dildar ustundekı turbo gt17849Va dan kucuk b turbo 105lıklerın,ayberk ın de dedıgı gıbı tdı spor yanı pd130 lardan o guclerı alabılıyorsun bahsettıgın uygulamalarla,ısın en basında zaten ıngıltere forumlarında flan cok fazla ornegı var bu ıslerın ve 160 ları gecebılen yok ne yazıkkı,yanlıs anlama yermek yada ımkansız olmaz atıyosun anlamında demıoyorum sadece 1.9 Tdı ıle ılgılı cok fazla sey okuyorum 1-2 senedır her modelının neler cıkardıgını arastıryorum o yuzden boyle b yargıda bulunyorum,ama yap dene somut ornekler olsun onumuzde cok daha mantıklı olur olmazı yazmamıza gore.Mevcut turbo ıle peak vurdurup da guc alabılırsın ama bu da hem turbonun omrunu ıyıce kısaltıcak ayrıca cok verımlı b guc artısı olmıcaktır.Forumdan serhat var leon 1.9 105 lık sahıbı ondada custom yazılım ve egsoz var arabasında 145-150bg degerlerınde oldugunu soyluyordu en son konusutugumuzdakı az cok senın planlarına yakın degerde ama dedıgım gıbı Fıltre,Dp ıle 430-40bg daha artıs saglama gercekten cok zor o turbo ıle.

Geri
Üst Alt