Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yardim!Arka kapilara blaupunkt??

hayir amfi yok bende önceden actigim konular da bahsetmistim amfi taksam nasil olur diye!!arkadaslar orjinal kolonlar amfiyi kaldirmaz dediler!!kafam karisti o yüzden!!tam olarak bi anlayabilsem ne yapacagimi yapacagim da biseyler!sen ne dersin??

ben şu anda pioneer 3050 teybime bağlı audison amfi ve jbl bass kullanıyorum demin yazdığım gibi, neden kaldırmayacak onu anlayamadım ben.

bende bilmiorum forumda önceden öyle dedi bazi arkadaslar..amfi takarsan kolonlari da degistirmen gerekir dediler!!ondan benimde kafam karisti!!en basta ben de amfi almayi düsünüordum.su an ki düsüncem arka kapilara component iki tane blaupunkt mystic gtc 662 bi tane de amfi..ii olacagini umut ediyorum

Orjinal kolonlara amfi takman sesi daha iyi yapmayacak teybinde amfi çıkışın yoksa bozacaktı bile. Teybin kaldıramayacağı hoparlörleri arabana takmazlar. yani optimum sistem arabanda ama yeni aldığın teypte eğer eq kullanıyorsan üst seslerde bozulma olacaktır. Bir de dinlediğin kayıtlar kalitesizse böyle geliyordur. Sen eğer ne istediğini nasıl bir ses istediğini yazarsan ve buna ayıracağın en fazla parayı yazarsan elindeki sony teyp'in modelini belirtirsen. Daha iyi yardımcı olabilirim.

kardesim valla benim istedigim cok bisey degil gibi geliyor bana..Ses zaten net ve güzel.Sadece arka kolonlar sesi sadece arkaya alirsam baya gücsüz kaliyor gibi geliyor bana.bass i ve tiz i biraz daha ii hissetsem ve arkalardan da öndekiler kadar ses alsam bana yeter..

açılarından dolayı arkadan öndeki kadar ses alman mümkün değil en azından her frekansda. Ben aracıma hoparlör alırken ön ve arka olmak üzere 2takım almıştım 3ay sonra arkaları söküp sattım. o günden beri arka kapılarımda bir şey yok ve kimseye de tavsiye etmiyorum. Orjinal hoparlörlerde amfi kaldırır neden kaldırmasın ama belli bir güce kadar. amfi taktırdığında şu ankinden farklı olarak güçlü çalmasını istiyceksin ve bu seferde orjinal hoparlörleri yakma riskin olacak. Bass istiyorsan teypten bass açmak yerine senin alt frekanslarını destekleyecek olan bir subwoofera ihtiyacın var. İnsan kulağı yapısı alt sesleri duymaya hassas değildir ve nerden geldiğini bile anlayamaz. Belli bir değerin üstünde olmadıkca işitemezsin bir subwooferın verdiği sesleri, onun için hoparlöre 50 watt yeterken bir subwoofer 500watt istiyor onun için d sınıf amfi ses kalitesi içn uygun değilken subwooferlarda kullanılıyor. Gerci bunu biraz bozdular gayet kaliteli d sınıfı amfiler üretmeye başladılar. Bass almak istiyorsan wooferlarına boşuna yüklenme sesi bozarsın sadece sana küçük de olsa alt frekansları okuyacak bir subwoofer lazım. Tiz de istiyorum demişsin. bence tizlerinde bir sıkıntı olmaması lazım ses yüksekliği olarak?

yok tizler iyi maasallah!!sen diyorsun ki arkalara hic alma!!subwoofer diyorsun onu da düsündüm ben ama camin altina tavsiye etmediler!onu nereye koyacagim mesela subwoofer i?amfi ve sub yeter mi?senin yardiminla istedigim sesi alacagim ben bu gidisle:)

aslında camın altı ses için çok daha iyi ancak onu yapacak kadar iyi bir montajcı bulman zor. birde bizim araçlarda güvenlik açısından sıkıntılı oluyor demişti sanki biri ne tarz müzik dinlersin distorsiyonsuz temiz bir ses isterim r&b hiphop dinlemem diyorsan kapalı kutu hem hacim bakımından işine gelecektir hemde ses kalitesi açısından. Eğer arabamı sallamasına grek yok diyorsan 25cmlik subwoofer iyi olur. Ama birazda varlığını hisettirsin dersen 30cm'lik. Bagaj tek yermiş gibi duruyor subwoofer için. subwoofer için 1adet rca sinyal kablosuna 1de alacağın amfiye göre kalınlıkta güç kablosu gerekiyor ve amfi amfin fazla güçlü olmazsa kapasitöre gerek duymazsın.

dediğin gibi baya bir subwoofer var onun için paran önemli bu noktada.

Geri
Üst Alt