Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yakıt tüketimi hakkında

holy smoke

Kayıtlı Üye
Merhabalar arkadaşlar.
Bir ay önce aranıza katıldım 2004 100hp 1.4 ibiza signo lpg li almıştım. İlk aldığımızda uzun yolda test ettik, tankı fulledik 2.95 tl den. 126 km yol yaptık sonra tekrar 3.00 tl den fulledik 29 küsür liralık gaz aldı buda km de 23 24 kuruş falan yapıyor. Şimdi istanbul içi kullanıyorum sabah işe gidiyorum 5 km gidiş akşamda 5km geliş 2.95 tl den 20 liralık gaz 55 60 km yol götürüyor. Buda 33 kuruşa falan denk geliyor. Sabah gidiş yolumda ara ara yokuşlar var ve bu 5 km yolun 1.5 km si dur kalk trafik oluyor. Bu normal birşeymi bu araçlar için yoksa tüyoları varmı bu araçlarda şöyle yaparsan daha az yakar diyebileceğiniz bir şeyler varmı. Yardımlar için şimdiden teşekkürler

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Koş mevsimi ve yakıt birim maliyetinin artışı etken birde ilk testiniz uzun yol olmuş şehir içi ile baya fark eder bilginize

Şehir içi 33 kuruş biraz fazla gibi geldi hocam. Benim benzinli leon şehir içi 40 kr falan yakıyor.

Kış olduğu için biraz 2500d/d gibi kullanabilirsiniz zaten bir süre sonra motor sesine göre kendinize uygun olan aralığı anlarsınız

Merhabalar arkadaşlar.
Bir ay önce aranıza katıldım 2004 100hp 1.4 ibiza signo lpg li almıştım. İlk aldığımızda uzun yolda test ettik, tankı fulledik 2.95 tl den. 126 km yol yaptık sonra tekrar 3.00 tl den fulledik 29 küsür liralık gaz aldı buda km de 23 24 kuruş falan yapıyor. Şimdi istanbul içi kullanıyorum sabah işe gidiyorum 5 km gidiş akşamda 5km geliş 2.95 tl den 20 liralık gaz 55 60 km yol götürüyor. Buda 33 kuruşa falan denk geliyor. Sabah gidiş yolumda ara ara yokuşlar var ve bu 5 km yolun 1.5 km si dur kalk trafik oluyor. Bu normal birşeymi bu araçlar için yoksa tüyoları varmı bu araçlarda şöyle yaparsan daha az yakar diyebileceğiniz bir şeyler varmı. Yardımlar için şimdiden teşekkürler

Bende de aynisi var.şehir ici ortalama 30 krş yakıyor.şehirler arası da 26 27 krş.devirli yüksek hızda bu şekilde.ist gibi bi şehirde bence normal.ama bi 5 dk gaz ayarı yaptırmanda yine fayda var tabi.rölanti devri kaç mesela.

Benzinin mazotun lpg nin tavan yaptığı bugünlerde artık kuruş hesapları fayda etmiyor. Tek çare orta sınıftan çıkabilmekte:)) keyifli sürüşler

Bende de aynisi var.şehir ici ortalama 30 krş yakıyor.şehirler arası da 26 27 krş.devirli yüksek hızda bu şekilde.ist gibi bi şehirde bence normal.ama bi 5 dk gaz ayarı yaptırmanda yine fayda var tabi.rölanti devri kaç mesela.

Zaman bulunca bi gaz ayarına baktırmam gerekiyor mutlaka aldığımdan beri hiç baktırmadım. Rolanti 6 , 7 gibi normal mi düşük mü acaba.

Geri
Üst Alt