Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yakıt

karakuscoskun

Kayıtlı Üye
Aacım 1.4 tsi 125 hp aracımı yeni aldım antel bayisinden çıktım adanaya kadar eco modda kullandım 4.7 yakıt tüekitimi gösterdi. Adanadan izmire ara ara spor modda kullandım ve motoru açmak için 240 250 yaptıgın zamanlar oldu genelde 100 den aşağı inmedim. İzmire gelidiğimde yakıt tüketimim 5.3 gösteriyordu. İzmir içersindede kullandım trafikte yakıt tüketimşm 5.9 gösteriyordu. Ben bukadar sz yakıt tiketimş göstereceğini tahmin etmedim ve aracım daba 1100 kmde yeni olduğu için daha fazla yakacağını düşündüm beni çok şaşırttı. Bu yakıtlar sizce normalmi?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

1.6 tdi var bende 6.6 dan aşağı dusmuyor masallah nazar deymesın .d

1.2tsi ibiza bende var 7 den aşağıya düşmüyor

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bence aracın yakıt tüketimi kullanılan yol güzergahına göre değişiyo misal benim araç 2016 model 125 fr ve araçı antepte kullanıyorum ama yol olarak kullandığım güzergah genelde rampa oluyo bunun için yakıt tüketimini 7.6 dan düşmüyo

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Keşke aracınızı aldıktan sonra biraz sabırlı olup en azından ilk 1000 km de 2000-2500 devri geçmeseydiniz. Pistonların ilk alışma döneminde silindir bloğuna daha fazla baskı uyguladığı söyleniyor. Bu dönemde de ani hızlanma ve yüksek hızlarda aşınma olması gerektiği gibi olmadığından pistonun sürtündüğü yerlere ciddi hasarlar veriyormuş. Aracın kitapçığında bu rodaj zamanından bahsediyor. Bu arada genelde 7 litre üzeri yakıt tüketen araçları düşünürsek benzinli bir araçta 6.5 litre ve altı değerler bence gayet güzel. Daha aşağısını şu an ki teknolojiyle beklemek biraz abartı olur.

eğer gerçekçi değerlerse mükemmel. Ama bence asıl sağlıklı sonuç almak için depoyu fulleyin uzun yola çıkın hız sınırı olan 120ye sabitleyin vardığınız yerde de tekrar fulleyip yüzde yüz gerçek olan değeri bulun. Aynı şeyi sadece şehir içi kullanımda da yapın en sağlıklı sonuca bu şekilde ulaşabilirsiniz. Ekrandaki değerler hızınıza göre değişkenlik gösteriyor. Bir de gittiğiniz yolun rampası asfalt kalitesi de çok etkiliyor. Benim kendi aracım 1.4 TSİ 140lık fr erzurumdan hataya 800 km yol gidiyorum genelde 120ye sabitleyerek şehir içinde de 100 km geziyorum depom bitmiş oluyor. Hataydan erzuruma aynı hızda geldiğimde 800 km sonunda menzil 20 falan yazıyor rampa çıkarak geldiğimden dolayı. Ekrandaki ortalamaya baktığımda ise bu değerler tutmuyor.

Geri
Üst Alt