Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yakıtı uyguna getiren fırsatlar

walla ben uyguna getirmek üzere elimden gelen ne varsa yaptım. yazılımdaki benzin akışını düzenledik bugün Barbaros ile, sonuç gayet tatminkar. Yazılımdan sonra benzin canavarına dönen araç şu anda kendine geldi. 120 arası ortalama ile Kınalı çıkışına kadar geldim, gişelerden sonra 2215e kadar çıktım ve yolun müsait olduğu yelerde 170 - 180 Opet Marmara terminale geldim sonuç süper 7,2lt ortalama olmuş. Önceki halinden 1,5lt kadar düşmüş görünüyor. Araçta eko66 da var. Ben dönüşte 110a sabitleyip eve dönerken 6lt altına çok rahat düşerim gibime geliyor.

Gerçi tüketimin pek önemi kalmadı, sanırım otobil bu hafta aracıma takılacak ama az yaktığını bilmek de ayrı keyif olsa gerek.

Az değilmi derken az yakmış mi demek istedin? :) Depomu ışık yandıgında doldurdum yandıgında doldurdum yaklasik 39 lt aldi. Bununla şehir içi dışı yaklasik 500km yaptim.

İddia ediyorum sabırlı olabilen varsa Ibiza 1.2 tsi dsg ile hızı 70km civarina sabitleyip uzun yolda giden bir kişi 40 lt ile 800 km civari bir menzile cikabilir :) Bence bu gayet iyi bir deger.

Az değilmi derken az yakmış mi demek istedin? :) Depomu ışık yandıgında doldurdum yandıgında doldurdum yaklasik 39 lt aldi. Bununla şehir içi dışı yaklasik 500km yaptim.

İddia ediyorum sabırlı olabilen varsa Ibiza 1.2 tsi dsg ile hızı 70km civarina sabitleyip uzun yolda giden bir kişi 40 lt ile 800 km civari bir menzile cikabilir :) Bence bu gayet iyi bir deger.

yok tam tersi fazla yakmış gibi geldi bana sizin 1.2 tsi ların deposu kaç litre

Aslinda alinti yaptigin kisimda depo ile ilgili bilgi veriyorum ama gozunden kacmis heralde :) 39 lt aldi işiktan sonra. Toplam 45lt

hızı 70e sabitleyip şehirlerarası gittiğinde otobüs bile olsa az yakar :) o göreceğin 800km değerleri eminim 70e sabitleyip gidecek FR Cupra sahibi arkadaşlar varsa onlar da rahat rahat göreceklerdir :):)

walla ben uyguna getirmek üzere elimden gelen ne varsa yaptım. yazılımdaki benzin akışını düzenledik bugün Barbaros ile, sonuç gayet tatminkar. Yazılımdan sonra benzin canavarına dönen araç şu anda kendine geldi. 120 arası ortalama ile Kınalı çıkışına kadar geldim, gişelerden sonra 2215e kadar çıktım ve yolun müsait olduğu yelerde 170 - 180 Opet Marmara terminale geldim sonuç süper 7,2lt ortalama olmuş. Önceki halinden 1,5lt kadar düşmüş görünüyor. Araçta eko66 da var. Ben dönüşte 110a sabitleyip eve dönerken 6lt altına çok rahat düşerim gibime geliyor.

Gerçi tüketimin pek önemi kalmadı, sanırım otobil bu hafta aracıma takılacak ama az yaktığını bilmek de ayrı keyif olsa gerek.

bence gayet başarılı bir sonuç bu :)

Shell'de önceden "Smart Puan"larla günlük 10 TL limit koydukları için bedava benzin olayının bi anlamı yoktu..artık o limiti kaldırmışlar..
aşağı yukarı 1 senede biriken 10.5K puanımla ıvır zıvır bişiler sipariş edeceğime bedava benzin aldım dün..175TL..
hatrı bi sayılır bi rakam..42-43L benzin alıp para vermemek ne güzel bişiymiş yahu.. :)

3K puan 50 TL bedava akaryakıt..

Ya benim puan sistemimde mi sorun var anlamadım :S bi aralar devamlı shellden alıyordum ve bikaç hafta önceki benzin harcama listeme baktığımda 10.000tl yi bulmuştu (9-10 aylık) ama çok ta fazla birşey alamadım ara ara 10tl alıyordum :) bi kere de 45 tl aldım..
Senin araba kaç km de ? :S gerçi o kadar gazlarsan olacağı o :p :D hehehee
Shell'de önceden "Smart Puan"larla günlük 10 TL limit koydukları için bedava benzin olayının bi anlamı yoktu..artık o limiti kaldırmışlar..
aşağı yukarı 1 senede biriken 10.5K puanımla ıvır zıvır bişiler sipariş edeceğime bedava benzin aldım dün..175TL..
hatrı bi sayılır bi rakam..42-43L benzin alıp para vermemek ne güzel bişiymiş yahu.. :)

3K puan 50 TL bedava akaryakıt..

Yiğit ben otobil ile opete yanaştığımda o durumu yaşıyorum, ama bu sadece 2 depo ile sınırlı kalıyor bu aylarda :D:D:D

Geri
Üst Alt