Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağ

Yılmaz70

Kayıtlı Üye
Öncelikle s.a benim aracım 130 binde yağını 1100 km önce değiştirdim shell 5/30 kullanıyoruz yaklaşık yarım litre eksiktmiş arac ekzozda dumanlama yok pc ye bağlandında da bi problem gözükmüyo aracımın motorundan korkmaya başladım sadece sabah 5 te işe giderken biniyom bu nun problemi nedir sizce SAYGILAR...

hocam şunu belirtim..şu dört mevsimlik yağlar (5w30, 5w40,10w40 )takribi 2006 2007 yıllarında ortaya çıkmış yağlardır. 5w30 yağ 10w40 a göre hem yazın hem de kışın daha ince olduğundan yağ yakımı 1000 km de 0,5 lt yapabilir. tavsiyem 10w40 kullan çünkü 2004 yılında üretilen bir araç-cın yağıda odur zaten.egsozdan da duman yok diyorsun. nacizane tavsiyem 10w 40 kullanıp bidaha test et. hemen sekman atma motor açtırma işlerine girme

Shell den önce 10 40 castrol kullandım oda 4000 km den sonra 2 litre olarak esti bu aracın bendeki 2. Yağ değişimi

Shell den önce 10 40 castrol kullandım oda 4000 km den sonra 2 litre olarak esti bu aracın bendeki 2. Yağ değişimi
Bu gün Yağ uyarısı başlıklı bir paylaşım yapıldı.Yazan arkadaş yağların yanma özelliklerini yazmış.bayağı bilgilendirici olmuş.Eğer okumayıp gözünüzden kaçtı ise okumanızı tavsiye ederim. Sizede faydalı olacaktır .Selamlar.

Çok olmadıkça yağ yakması normaldir ama fazla yakıyor ise kontrol edilmeli belirtisi ilk çalışmada ortaya çıkar sonra kalmaz zaten ilk başlarda

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sizin egzozdan iyi duman atıyor olması lazım. Dikkatli bakın. 10w40 da da bu kadar yakıyorsa motor açtırmaktan başka çözüm yok gibi. Sekman piston üst contaları heryere baktırın bu da masraf hep.Min 2,5 -3 bin gider gibi

Egzoz dan dumanlama yok ustalarla baktık dumanlama yok benim birader tüv türkte tekniker oda orda baktı yağ atmıyor araçtan ve dumanlamıyor bu arada aracım lpg li ondanda kaynaklanabilirmi

Kulladığın yağ doğru aracının motoru dünyadaki en sorunsuz motorlarından biri 5w30 yağ sentetik olduğundan bu kadar eksiltmesi normaldir belki biraz devirli kullandıysan aracı.

Geri
Üst Alt