Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağ uyarisi

Herkese selam, bugün aynı şey benimde başıma geldi. 30000 km bakımından sonra yaklasık 9000 km sonra aracım yag uyarısı verdı. Kontrol ettigimde dibindeydi. 1LT kadar yag eklettım servise goturdum. Kendileri bunun normal oldugunu bakıma yakın zaman kala yapacagını soyledıler ama daha 6000km var. Ayrıca cok basan biri de degilim. Uzun yola cıktıgınız da boyle bırseyle karsılassanız daha cok sıkıntı olabılecegını dusunuyorum. Bir oneride 530 yerine 540 yag kullanma oldu. Daha kalın yag kullanma konusunda fikri olan varmıdır acaba?

Öncelikle yağ seçiminizi değiştirin. Yağ olarak mobil 1 esp 5-30 tam sentetik olanını öneririm. Benim aracım 2015 model ibiza 1.2 tsi 90 hp olan versiyondur. 15.000 km bakımı için servisin koyduğu yağ yaklaşık 8.000 km sonra eksiltme uyarısı verdi. Hemen bütün yapı boşaltıp yeni yağ filtresi koyarak yağı mobil 1 ile değiştirdim. Şimdi 30.000 km de ve hiç yağ eksilmesi yaşatmadı. Nedeni ise mobil 1’in parlama noktası 254 derece olarak en yükseklerden (castrol 212 derece filandı). Parlama yanma demek o yüzden mobil 1 eksiltme yapmayacaktır. İyi sürüşler

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Öncelikle yağ seçiminizi değiştirin. Yağ olarak mobil 1 esp 5-30 tam sentetik olanını öneririm. Benim aracım 2015 model ibiza 1.2 tsi 90 hp olan versiyondur. 15.000 km bakımı için servisin koyduğu yağ yaklaşık 8.000 km sonra eksiltme uyarısı verdi. Hemen bütün yapı boşaltıp yeni yağ filtresi koyarak yağı mobil 1 ile değiştirdim. Şimdi 30.000 km de ve hiç yağ eksilmesi yaşatmadı. Nedeni ise mobil 1’in parlama noktası 254 derece olarak en yükseklerden (castrol 212 derece filandı). Parlama yanma demek o yüzden mobil 1 eksiltme yapmayacaktır. İyi sürüşler

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Teşekkür ederim. Peki serviste bunu belirtsekte bu doğrultuda yağ koysalar olmaz mı? Bize iş çıkartıyorlar resmen. Ya da madem bu yağ sıkıntısız, müşteri memnuniyeti için bile olsa bu yağ türüyle çalışsınlar. Böylece kimse bu sebepten servise gitmek zorunda kalmaz.

Herkese selam, bugün aynı şey benimde başıma geldi. 30000 km bakımından sonra yaklasık 9000 km sonra aracım yag uyarısı verdı. Kontrol ettigimde dibindeydi. 1LT kadar yag eklettım servise goturdum. Kendileri bunun normal oldugunu bakıma yakın zaman kala yapacagını soyledıler ama daha 6000km var. Ayrıca cok basan biri de degilim. Uzun yola cıktıgınız da boyle bırseyle karsılassanız daha cok sıkıntı olabılecegını dusunuyorum. Bir oneride 530 yerine 540 yag kullanma oldu. Daha kalın yag kullanma konusunda fikri olan varmıdır acaba?
Daha kalın yağ kullanmayın...Birdaki servis zamanı mobil deneyin.

Ben yetkili serviste bakım yaptırınca 1000 km sonra gelin, 1000 km de ne kadar yağ yaktığını ölçelim dediler. Belirli bir yağ yakma oranı varmış. Gittim ölçüm yaptılar. 1000 km de 90-100 gr kadar yağ yakmış aracım ve bağladıkları cihazda kendim de gördüm "Normal değerler aralığında" yazıyordu. Bana çok da normal gelmedi açıkçası. Yani bırakın motor soğukken gazlamayı, uzun yolda bile 120-130 civarına nadir çıkarım ben. Ki motor soğukken 2000 deviri geçmem

Geri
Üst Alt