Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağ Sıcaklığı

Erkki

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar,

2014 Manuel TDI Leon kullanıyorum aracım şuan 2100 Km'ye yaklaştı bu süreye kadar ilgimi çeken bir nokta var.
Yağ sıcaklığı bazen 105 derece sıcaklığa kadar çıkabiliyor ve genelde sıcaklık 95-100 derece bandında geziyor.bu değerler normal midir? (Soğutma sıvısı değeri sürekli sabit 90 derece)
istanbul içinde zamanın çoğu trafikte dur kalkta geçiyor ilk etapta bundan kaynaklandığını düşündüm fakat trafiğe yakalanmadan ve sakin kullanımda da bu değerleri görebiliyorum.
ayrıca bir diğer husus ise aracı park ettikten sonra yaklaşık 10-15 dk boyunca belkide daha uzun fan çalışması oluyor.
herşey yolunda mı yoksa ben mi fazla kuruntu yapıyorum bilemedim.
2100 km'ye kadar aracı hiç zorlamadım en yüksek 120 civarına çıkardım daha yüksek hızlara çıkmanın vakti geldi mi? :)

syg.

Malum hava sıcak o derecelere çıkması normal olabilir , ama siz yinede fazla zorlamayın en azından 5000 km falan olsun yada 1000km -1000km kademeli olarak zorlayayın (bu benim görüşüm tabiki ) kullanım kitapçığındaki uyun bence ,ayrıca şimdi yok öyle birşey diyip sen bas zorla diyen yüksek motor mühendisleride olabilir bu konuda
bu aracı o motoru yapan adamlardardan kimse daha iyisini bilemez benim kanaatim bu yönde..

105 normal hocam, rampa çıkarken azıcık fazla basın gaza hızı korumak için 105'e çıkar direkt.

Su değil sonuçta bu muhtemelen, 100 derecede kaynamaz :)

Fan konusu için bir şey diyemem ama, aracım benzinli ve kontağı kapatır kapatmaz fanı da kapatıyor, hiç şahit olmadım kontak kapanınca fan çalıştığına

10-15 saniye mi 10-15 dk mı fan açık kalıyor ?
Kontak kapatmadan itibaren 10-15 saniye oluyor benim ibizada ama 10-15 dakika çok gibi geldi bana.

servise uğramadan önce telefonla konuştum dpf temizliği yapıyor dediler. konu hakkında bilgisi olan varmı

15 dk fan çalışması çok normal değil gibi duruyor. Hiç görmedim bu yaşa kadar.

yağ sıcaklığı ise normal benim benzinlide de aynı değerler var.

Yağ sıcaklığın normal arkadaşım onu fazla kafana takma ama fan olayına gelince benim de aracımda bazen kapatıyorum fan çalışmaya devam ediyor ama max. 1-2dk falan sen en iyisi gözlemle biraz ne sıklıkla ve ne kadar süreyle çalışıyor diye hatta kamera ile çekim yap servise gösterirsin.
Rodaj süren neredeyse bitmiş sayılır fakat arkadaşın dediği gibi sen yine de 1000km arayla hızlandır aracını turbon biraz kurum atsın:D

Yag sicakligi 120 dereceye kadar normaldir. Kafaya takilacak bir durum degil.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt