Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

VW Golf IV - Air Ride

Teşekkürler bilgilendirme için Ceyhun Bey.

Siteyi ben açtım yaklaşık bir sene kadar önce.
Amortisörler ile ilgili son gümrük düzenlemelerinden sonra inanılmaz masraflı olduğu için sadece 2 arabaya yapabildik.

Ancak şu anda amortisörleri körükleriyle birlikte Türkiye'de üretiyoruz.
Diğer aracıma takacağız bu haftalarda. Onun da fotoğraflarını paylaşırım.
Heyecanla bitmesini bekliyoruz.

Hayırlısıyla basınçlı sistemin yazılımını da Türkiye'de yapacağız.
Bu sayede Türkiye'de isteyen herkese gümrük dertleriyle uğraşmadan, kaliteli bir sistem temin etmeyi hedefliyoruz.

Süper olur... Eğer gerçekten bi Air Lift markası kadar da kaliteli olursa tabi. Yani tek amaç aracı indirip kaldırmak olmamalı, güvenli bir sürüş de sağlamalı.

@beetle
Teşekkürler

@d_darko
Air Lift büyük bir firma ve universal kitleri hariç sadece belli arabalara ürün yapıyor.

Türkiye şartlarına seri üretim yapmaktan çok özel üretim yapabiliriz.
Bunun için de montaj öncesinde detaylı ölçümler yaparak, çizimleri çıkarıp körükleri o şekilde üretiyor ve amortisör üzerine montajlarını o şekilde yapıyoruz.
Özellikle dar amortisör çalışma alanı olan araçlar için ona özel körük üretimi yapabiliyor olmamız büyük avantaj.

İki prototip aracımız var şu anda.

Güvenli sürüş ise en büyük hedefimiz. Körüklerin hiç bir süspansiyon parçası ile temas etmeden çalışması için detaylı ölçümler yapıyoruz.
Minimum çalışma sırasında mümkünse tekerleklerin döneceği kadar mesafe bırakıyoruz.

Özel üretim yaptığımız için de istenildiği taktirde ayarlı amortisör kullanabiliriz veya istenilen süspansiyon parçalarında modifikasyona gidildikten sonra ona göre üretim yapabiliriz.

Burada kullanıcıya biraz iş düşüyor.
Ben 2 yıla yakın bir süredir havalı süspansiyon ile kullanıyorum bu aracı.
Çok memnunum. daha bir gün neden böyle bir iş yaptım demedim.
Kullanıcı olarak dikkat etmeniz gereken bir kaç noktaya dikkat ettiğiniz sürece hiç bir problem yaşamazsınız.

Sadece körük değil, diğer bileşenlerde de yine kaliteli malzeme kullanıyoruz.
Kaliteli bir sistemde olması gereken tüm parçaları dahil ediyoruz.

Sokaklarda daha fazla havalı süspansiyonlu araçları görmek nasip olur inşallah :)

Tebrik ediyorum sizi böyle bir çalışma içinde olduğunuz için , umarım istediğiniz sonuçları alır bir ilke imza atmış olursunuz...Gelişmeleri bekliyoruz, maliyetinde azalıcak olması şimdide heyecan yarattı :eek:

@beetle
Teşekkürler

@d_darko
Air Lift büyük bir firma ve universal kitleri hariç sadece belli arabalara ürün yapıyor.

Türkiye şartlarına seri üretim yapmaktan çok özel üretim yapabiliriz.
Bunun için de montaj öncesinde detaylı ölçümler yaparak, çizimleri çıkarıp körükleri o şekilde üretiyor ve amortisör üzerine montajlarını o şekilde yapıyoruz.
Özellikle dar amortisör çalışma alanı olan araçlar için ona özel körük üretimi yapabiliyor olmamız büyük avantaj.

İki prototip aracımız var şu anda.

Güvenli sürüş ise en büyük hedefimiz. Körüklerin hiç bir süspansiyon parçası ile temas etmeden çalışması için detaylı ölçümler yapıyoruz.
Minimum çalışma sırasında mümkünse tekerleklerin döneceği kadar mesafe bırakıyoruz.

Özel üretim yaptığımız için de istenildiği taktirde ayarlı amortisör kullanabiliriz veya istenilen süspansiyon parçalarında modifikasyona gidildikten sonra ona göre üretim yapabiliriz.

Burada kullanıcıya biraz iş düşüyor.
Ben 2 yıla yakın bir süredir havalı süspansiyon ile kullanıyorum bu aracı.
Çok memnunum. daha bir gün neden böyle bir iş yaptım demedim.
Kullanıcı olarak dikkat etmeniz gereken bir kaç noktaya dikkat ettiğiniz sürece hiç bir problem yaşamazsınız.

Sadece körük değil, diğer bileşenlerde de yine kaliteli malzeme kullanıyoruz.
Kaliteli bir sistemde olması gereken tüm parçaları dahil ediyoruz.

Sokaklarda daha fazla havalı süspansiyonlu araçları görmek nasip olur inşallah :)

İnşallah :) Biz de o araç sahiplerinden biri olmak isteriz...

Arge çalışmaları hızla devam ediyor arkadaşlar.

Audi'ye sistemi hazırladık. Yakında paylaşacağım inşallah. :)

Hemen yapabiliriz.

Daha davlumbazları bile sökmedik ama ufak bir teaser atayım yine de :)

Untitled by KorayH, on Flickr

Bu arada Leon'da ne kadar içeriye girer lastik bakmak lazım :)

Geri
Üst Alt