• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

uzaktan kumanda sorunu

Onemetallic

Kayıtlı Üye
İsim
Burak
Nereden
Ankara
Plaka
06 BE 347
muhtemelen pili zayıflamıştır...anlattıklarınızdan bunu anladım
Biz de öyle düşündük değiştirdik pili bi süre daha kullandık sonra tekrar gitti. Daha 2 gün önce değiştirdim pili ama tamamen gitti. Bi aldı açtı kapadı ama sonra gitti. Tanıttım falan ama yok.

kirlisakal

Moderatör
İsim
Metin Emiroğullarından
Nereden
Manisa
Araç
Cordoba 1.4 TDI Stylance
Biz de öyle düşündük değiştirdik pili bi süre daha kullandık sonra tekrar gitti. Daha 2 gün önce değiştirdim pili ama tamamen gitti. Bi aldı açtı kapadı ama sonra gitti. Tanıttım falan ama yok.
Aku kutup başını sökup 10dk bekleyin sonra tekrar takin.eger tepki devam ederse pcye baglattin serviste....sol sofor kapisinda merkez switc var kumandayi goren ve dagitan.muhtemelen o da ariza yapmis olabilir

elementler

Kayıtlı Üye
İsim
özgür
Nereden
Rize
Araç
Cordoba 1.4 TDI Stylance
merhaba arkadaşlar bende 2008 cordoba 1.4 tdi stylance var... uzaktan kumanda çalışmıyor... pili bitti değiştirdim.. pil değişimi yapınca kod silinmiştir deyip tekrar tanıtma yaptık olmadı.. şuan kumanda üzerinde tuşlara basınca kırmızı ışık yanıyor fakat kapıları açıp kapatmıyor.. kumanda bozuk diye sıfır uzaktan kumanda tanıtımı yaptık onuda kabul etmedi araç... bilgisi olan arkadaş varsa acil yardımcı olabilir mi ?
arkadaşım sorun çözüldü mü? Çözüldü ise bunu nasıl başardınız? Ben de aynı sorunla karşılaştım.hiç bir yöntem işe yaramadı .acaba kapı kilitinin mi değişmesi lazım ? Kumannın tuşlarına basıldığında kumandayı algılayıp kapıyı açtıran sensör kapı kilitiyle bütünleşik mi ?o parça ayrı bir bölümde mi yoksa ?

muratmrcan

Kayıtlı Üye
İsim
murat
Nereden
Kocaeli
Araç
Cordoba 1.4 TDI Stylance
Plaka
35 AT 4190
Arkadaşlar 2009 cordoba kumanda araç sağ ön kapısının yanına gelince ancak kapıları açıyor, **pili yeni.
fakat bende 2008 cordoba vardı kumanda 20mt falan çalışıyordu. bu durumu oto elektrikçi ile konuştum cordobalar da 2 tip kumanda sistemi var bir kızıl ötesi birde radyo frekans dedi. böyle bir sorun yaşayıp çözüm bulan arkadaşlar varmı? bilgi paylaşımında bulunursa sevinirim...

raider

Kayıtlı Üye
İsim
sabri karakuş
Nereden
Malatya
Araç
Cordoba 1.4 TDI Reference
Bence o büyük ihtimalle pilden kaynaklanıyor. Orijinal fabrika çıkışlı pilin gücünü tutmuyordur. Bende de 2008 passat var bir gün pili bitti ve sadece şoför kapısının yanında açıyor. Her yıl pili yeniliyorum. Arkadaşımın başına da geldi o da pili değiştikten sonra uzaktan kesinlikle almamaya başladı. Benim görüşüm pil kalitesinden yada pil gücünden olduğu yönde

aprilia

Kayıtlı Üye
İsim
Alparslan SARAÇOĞLU
Nereden
Kastamonu
Araç
Cordoba 1.4 TDI S-Rider
Konuyu hortlatıyorum sanırım ama benim de başıma geldi. Orijinal anahtarı sustalıya cevirmek için Çinden uygun kodlu (5fa 007 680) anahtar aldım. Vagcom ile kodladım. Neyse kullanırken pil bitiyordu yenisi ala ala en son duracell aldım uzun süre gitti. şimdi sustalıda ışık yanıyor ama kapı açmıyor. Neyse orijinale geri döndüm. O da 1 gün sonra ışığı bile yanmamaya ve haliyle açmamaya başladı. Ben bu işten hiçbir şey anlamadım açıkçası. Araç 2005 Cordoba.
Sorunj çözen var mı? Comfort modülü mü arızalı?

Üst Alt