Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

uğultu

eczleon573

Kayıtlı Üye
arkadaşlar.aracım 2012 dsg dizel leon.aracımda sol önde uğultu var.sol ön bilye yi değiştirdim uğultu kesilmedi.lastik hava basıncını 34 e çıkardım sanki biraz azalır gibi oldu ama devam ediyo.30 km ile 90 km hızda belirgin şekilde yapıyo ugultuyu.ama en net ugultuyu 140 km hızda yapıyor.lastikleri bile sıfırladım olmadı.acaba aks yada salıncak burcundan yapıyor olabilirmi.

arkadaşlar.aracım 2012 dsg dizel leon.aracımda sol önde uğultu var.sol ön bilye yi değiştirdim uğultu kesilmedi.lastik hava basıncını 34 e çıkardım sanki biraz azalır gibi oldu ama devam ediyo.30 km ile 90 km hızda belirgin şekilde yapıyo ugultuyu.ama en net ugultuyu 140 km hızda yapıyor.lastikleri bile sıfırladım olmadı.acaba aks yada salıncak burcundan yapıyor olabilirmi.
aks olsa dönüşlerde tıkırtı yapar ,salıncak burcu olsa cukurlarda ve bozuk yollarda tıkırıtı ve bozulma derecesine göre takırtı veya lokurtu gelir porya da sorun olabilir fren sistemi ne durumda kalipırlarda sıkılık falan olmasın ..

Benim kullandığım eski araçta böyle bir uğultu geliyordu fakat hızlanınca kesiliyordu. Düşük hızlarda daha çok yapıyordu. Lastiklerin içindeki teller kopmuştu ondan ugultu yapıyormuş değiştirince kesilmişti. Senin problemin fren diskleriyle ilgili de olabilir onlara da bir baktır istersen.

bilye değişti lastik değişti.arabam daha 29.000 km de.ayrıca fren balatalarım daha cok iyi.disklerde falan sorun yok.fren pedalına vuran bi titreme yok.arabanın sağ koltuğunda oturunca ses yok ama direksiyonda net duyuluyo ses.baska lastikte denedim ama yok kesilmedi ses.16 inç jant takılı iken ses yok tu 17 inç takınca basladı.jant ları bile 2 kere düzelttim.

Geri
Üst Alt