Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Turbo büyütme

Ermann

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar
Aracımdaki orjinal turbo aksamını söküp yerine seat ibiza cupra yada polo gti turbosu taktırmayı düşünüyorum. bu ibiza cupralardaki turbo K03 serisimi yoksa K03 s serisimi ? tabi bunu rastgele takmıyorum yazılım egzoz sisemi down pipe bobin ıvır zıvır işlemleri yapıldı aracıma. Stage 1 yazılımı da 2 ye çıkartıcaz. bi i,ntercooler eksiğim kalıyor sadece. Bu turbo uyumu konusunda bunları seçmememin sebebi ekstra manifolt yapımına gerek kalmadığı söylendi. birbir uyumlu olur dedi bi arkadaşım. Fikriniz nedir acaba ?

Selam arkadaşlar
Aracımdaki orjinal turbo aksamını söküp yerine seat ibiza cupra yada polo gti turbosu taktırmayı düşünüyorum. bu ibiza cupralardaki turbo K03 serisimi yoksa K03 s serisimi ? tabi bunu rastgele takmıyorum yazılım egzoz sisemi down pipe bobin ıvır zıvır işlemleri yapıldı aracıma. Stage 1 yazılımı da 2 ye çıkartıcaz. bi i,ntercooler eksiğim kalıyor sadece. Bu turbo uyumu konusunda bunları seçmememin sebebi ekstra manifolt yapımına gerek kalmadığı söylendi. birbir uyumlu olur dedi bi arkadaşım. Fikriniz nedir acaba ?
Hocam K03 serisi 2002 ye kadar olan araçlarda kullanılıyor.Bunun sebebi ise motor kodu günümüz cupra ve gti motorlarının kodu BJX yani onlarda da K03 s serisi turbo var.Ancak benim fikrimi sorarsan aracını güzel doldurmussun eyvallah ama turbo büyütme işlemine de girdiysen bence daha büyük bir turbo kullan gti turboları fazla basınc basamıyor stage 2 yapmayı düşünüyorsan daha fazla basınc bastırabilecegin bir turbo al performans cok farkeder

Hocam K03 serisi 2002 ye kadar olan araçlarda kullanılıyor.Bunun sebebi ise motor kodu günümüz cupra ve gti motorlarının kodu BJX yani onlarda da K03 s serisi turbo var.Ancak benim fikrimi sorarsan aracını güzel doldurmussun eyvallah ama turbo büyütme işlemine de girdiysen bence daha büyük bir turbo kullan gti turboları fazla basınc basamıyor stage 2 yapmayı düşünüyorsan daha fazla basınc bastırabilecegin bir turbo al performans cok farkeder

Subaru wrx sti turbosu TD07 olurmu ki olur , arkadasim takti ama sifirdan manifolt yaptirdi kazitiyor yerleri. Ben manifolt yaptirmaya uzak kalmak istedim tercihim birbir uyumlu olanlardi ama nasil yapicaz bilmiyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Subaru wrx sti turbosu TD07 olurmu ki olur , arkadasim takti ama sifirdan manifolt yaptirdi kazitiyor yerleri. Ben manifolt yaptirmaya uzak kalmak istedim tercihim birbir uyumlu olanlardi ama nasil yapicaz bilmiyorum

vallaha o kadar bilgim yok uyumluluk konusunda. K04 var bu tt'lerde falan kullanılan nispeten daha performanslıdır
biraz araştır bence hocam.
[doublepost=1487934232,1487934107][/doublepost]Bu arada aracın sesini de duymak isterim video falan varsa keyifli bir araba yapmıssın :)

Merhaba siz konuya hakimsiniz ona göre yazacağım k03 almanızı tavsiye etmem 2 yada 3 ayda yetmeyecek ve k04 veya gt2640 gibi turbolara bakacaksınız buda ekstra masraf demek
Turbonun yerine bakın nereye tam sığdıra bilirsiniz diye ondan sonra da mutlaka piston kolu yatakları değiştirin şuan da ekstra kaç hp aldınız

Buluşma ve iletişim için profilde bulunan numaradan iletişime geçebilirsiniz

1.4 fr'ın performans eşiği bana göre
1 bar civarinda dolasacaksak bence kendi turbonu comp tarafini buyutmen isini gorebilir (hybrid yapman) veya k03s
özel intercooler (giriş çıkış aynı yönden olacak şekilde)
BMC veya K&N hava fİLTER
FORGE DV
FORGE WASTEGATE
R8 BOBİN
70mm dp ve 63mm eksoz
işlemleridir zaten bir kaçını yapmışsın
turboyu büyütelim dersen tavsiye etmem hocam sanırım subarularıın td04 veya 03 / 07 turbosu oluyordu fakat basınç açmak gerekir ki bu motorun uzun süre kullanımı için motor içine girmek gerekir buda maliyeti yükseltir eğer hard bir işlem yapacaksanız motoru içi ve turbo işlemi gerçekleşicek ki bana sorarsanız satıp daha performanslı bir araba almanız daha mantıklı olacaktır maliyet bakımından .
turbo yu hybrid yapıp illa performans istiyorsanız ağırlık düşürmenizi öneririm koltuklar stepne vs vs vs daha tatminkar ve keyifli olur.

Bu forge dv lerde bir kac yay cesidi var icinde sanirim. Yesil 1.0 bara kadar
Sari 1.5 bara kadar
Mavi 2.0 bara kadar dayanikliydi benim hatirladigim oyle ama burda muhtemelen sari yayi takmak icap edecek.

Green – 10 psi (0.7 bar)

Yellow – 15 psi (1.0 bar)

Blue – 18 psi (1.2 bar)

Red – 20 psi (1.4 bar)

Bu forge wastegate fiyati nedir ortalama ?

biraz fazla basınç açmak istersen turboyu soğuk tutmak şart ekstra olarak intercooler soğutma kitleri var önden soğuk sıvı fışkırtıyor onada başvurabilirsin araştırmanı tavsiye ederim gaza gelipte basınç açan stock turboyu darma duman eden çok vatandaş var

yayların fiyatları 25 euro filandı yanlış hatırlamıyorsam wesgate hakkında fikrim yok

Geri
Üst Alt