Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

tsi leoncular bakarmısınız.

makyajlılarda beğenmediğim özellikler, arka tampon hiç göze hoş görünmüyor. araç öncekine nazaran sensör fakiri kalmış far yağmur park esp lastik basınç hiçbiri standart donanımda yok yerine tcs gelmiş sadece.

beğendiğim özellikler, orta konsol klima ve radyon cd çalar dizaynı epeyce hoş durmuş öncekilerde sanki boş gibi duruyordu bunda biraz daha dolmuş gibi. direksiyondan kumandalar biraz daha rahat kullanım imkanı veriyor. yol bilgisayarı ekranında aynı anda 3 veriyi birden görebilmek de epeyce hoş olmuş. gerisi bildiğimiz leon.

makyajsızlardaki mercekli bixenon farlar sanırım bunda da uyacak gibime geliyor, eğer uyarsa 4-5 aya kalmaz bunda da ekstralarda ilk sırayı bixenon alacak. yaz sonuna doğru bide filtre chip olayına girdikmi bu araba 4-5 sene beni rahat götürür gibi. o zamana şu kredilerden yana bi sıkıntı yaşamaz lotlara dokunmadan kapatabilirsem değme keyfime.
Düşürülen donanımlardan bir tek ESP'nin çıkması kötü olmuş geri kalan donanımlar gereksiz far yağmur park lastik basınç sensörü kararan ayna çokta lazım değil ve bu donanımlar olmaması sayesinde arabada arıza çıkarma olasılığı minimum seviyeye düşürülmüş.Bir tek ESP çıkarılmasa herşey çok iyi olurmuş :)

valla aslında hepsi işe yarıyorlar...ayrıca ben daha hiç arıza yaşamadım o donanımlardan dolayı...bugün hesapladımda aynı donanım seviyesine getirmek için yeni leonu 4-5 bin ekstra vermek gerekiyor (tabi bi xenon gibi artıları da oluyor eskisine göre...)donanım olarak eskisi iiydi ama yenilerinde iç görsellik olarak güzelliği yadsınamaz...

sensörlere dair değişik bir bakış açısı :) çokda keyifli oluyordu yahu ama neyse artık yok. bide 2006 model leonların kornalarını ben çok beğeniyordum, 2007ler bile o kadar güzel çalmıyor. Dün aldığım arabanın korna sesi iğrenç ötesi, çalmaktan hiç hoşlanmıyorum. 2006 çıkma bi korna bulup değiştirmek lazım :D

sensörlere dair değişik bir bakış açısı :) çokda keyifli oluyordu yahu ama neyse artık yok. bide 2006 model leonların kornalarını ben çok beğeniyordum, 2007ler bile o kadar güzel çalmıyor. Dün aldığım arabanın korna sesi iğrenç ötesi, çalmaktan hiç hoşlanmıyorum. 2006 çıkma bi korna bulup değiştirmek lazım :D

Kesinlikle katılıyorum abi, o nasıl bi sestir öyle yaa :D:DD , çalmaya utanıyorum vallaa :D , ferrari çakması gibi...

bizim diğer leon da esp vardı ona alışmıştım, şimdi kendi arabamda esp nin yoklugunu hiç hissetmiyorum , bi kaç virajda zorladım arabayı , arkadan bırakıyodu kendini fakat gaza yüklenince hiçte zorluk çekmeden yola sokuyorum. TCS nin etkisi büyük bunda , esp olmasada olur yani gayet memnunum ben :)

Asıl konuya gelince Dünden bu yana yaklaşık 200 km yol yaptım ve şehir içi gazlayıp, uzun yolda hızımı sabitledim , deponun 3/4 ü hala duruyo , bu alet beni çok şaşırtacak gibime geliyoo ;) :)

bnm araba 15.000 e geldi yakıt ortalamalarım acaip bir şekilde düştü. ne kadar zorlarsam zorlayım motor ısındıktan sonra 7.4 ü geçmiyor :S eskiden 13-14 ten aşşağı inmezdi meret :)

dün ankaradan eskişehire geçtim.

evden çıktım. ev çankaya birlik mahallesinde. soğuk motorla turan güneşi tırmandım sonrasında kepekli rampasından konya yolu oradan eskişehir yolu güzergahını izledim. bu ortalama fotoğrafını eskişehir yolundaki karayolları tesisleri civarında çektim. ( konutkent başkent üniversitesi girişlerini ve o kısımdaki 5 6 km lik rampayı tırmandıktan sonra) kısaca inişimizde çıkışımızda bol oldu :)

IMG_4554.jpg

IMG_4552.jpg

çayyolu taraflarında ortalamam 4.3 4.4 lerde geziyordu o rampada biraz sapıttı 4.8 idi park ederken ancak fotoğraf makinesini ararken 4.9 oldu nammıssız :D

ankara içinde uygun şekilde kullanarak ana arterlerin dışına çıkılmazsa benzinli araba ile bile 5 lt altının mümkün olduğunun kanıtıdır :) radar olan yerlerde 70 e olmayan yerlerde 80 e sabitledim hızı gaza kendim basmadm eğer ki hakan gibi ayak ayarı olan birisi olsam dahada altına inerdim diye düşünüyorum. şehirler arası ise gazlamadığım zamanlarda 100 km/s hıza sabitli. hiç bir eko taktiği uygulamadm sadece sabitleme rampalarda falan devre dşı bırakmadım.

bu fotoğrafıda yaklaşık olarak temelli civarında çektim. temelli polatlı arasndan sonra eko kasmayı bırakıp gazlamaya başladım ara ara. eskişehire 5.4 ile girdim :)

IMG_4558.jpg

Yunus'um arada arabayı sırtına mı alıyosun kardeşim..o nası ortalama.. :D :D

Geri
Üst Alt