Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

trafik lambası ödev yardım acıilllll.........

Araç hizasına direğin altına küçük bir trafik ışığı daha koymak gerekli ön saftaki araçlar göremiyor cidden:) Bazı yerlerde vardı böyle şeyler önceden ama artık kaldırdılar.
Bunun dışında her trafik ışığında saniye olması lazım bu sebeple ayak debriyajda daha az durur insan strese girmez baskı balata zorlanmaz tasarruf edilir:D
Bu arada tüm Türkiyedeki trafik ışıkları çoklu led olmalı İstanbulda ki gibi. Normal ampullü ışıklar (gerçi istanbulda kalmadı) güneş vurunca engelliyor görüntüyü.
Trafiğin fazla olmadığı sapaklarda ışıklar saniye yerine sensörlü olmalı heryerde bu sebeple boş yere boş yola yeşil yanmayıp araç geldiğini algılayıp yeşili yakar diğer yolunda trafiğini gereksiz kilitlemez.

her trafik ışığında büyük ve okunaklı geri sayan saniyelerden olmalı..özellikle hıza müsait olan ana yol ve duble yollarda..tam kaptırıyosun geçivereyim diye az kala kırmızıya geçiyor..

aklıma geldi.. hangi ülke olduğunu unuttum sanırım canada olamlı.. trafik ışıkları yolun karşısında.. kırmızı yanınca durduğumuz noktada değil.. böylece görüş açısı vb sıkıntı yaşanmıyor.. tabi bu uygulanmaya kalkılsa bizim cahil şöförlerimiz gider altında bekler.. hayır hayır vazgeçtim..! mevcut ışık düzeni bile fazla iyi..

aklıma geldi.. hangi ülke olduğunu unuttum sanırım canada olamlı.. trafik ışıkları yolun karşısında.. kırmızı yanınca durduğumuz noktada değil.. böylece görüş açısı vb sıkıntı yaşanmıyor.. tabi bu uygulanmaya kalkılsa bizim cahil şöförlerimiz gider altında bekler.. hayır hayır vazgeçtim..! mevcut ışık düzeni bile fazla iyi..

lübnanda o şekilde idi.. 4 yol ağzının karşısındaki ışığa bakıyorsun.. ama alışana kadar zorlanılabiliyor..

aslında benim fikrim sensör takmak.. karşı taraftaki kuyruğun uzunluğuna göre ışıkların süresini ayarlayabilir..

bununla ılgılı itu de bır ödev yapılmıstı ıstersen cok önemlıyse o ödev notlarını ararım evde bula bilirim sanırım bana en guzel gelen kırmızı ısıgı gprs ile aracta bıldırılmesı cok hosuma gitmişti ve maket aracta denendi gecer not almıstık:D[/QUOTEşuanda deil usta fazla elektronik akşama gerek yok bnm daha görsel bişey teşekkür ederim

hepinize ayrı ayrı yardımlarınız için çok teşekkür ederim güzel fikirler çıktı

bu konuları işleyen trafik mühendisliği diye dal bile var..bence ışıklardaki en büyük problem,hesaplamaların kimi yerlerde çok yanlış yapılması..bu işin normal prosedüründe; ışıkların bulunduğu kavşak günlerce izlenir, saatlere ve günlere göre trafik yoğunluğu, yani geçen araç sayısı belirlenir..ışığın konulmasını gerektirecek kadar sayıda araç yolu kesiyorsa, onların da sayısı belirlenir..daha sonra, bu oranlara göre, günün her saati değişecek şekilde, sinyalizasyon süreleri hesaplanır..eğer süre uzun çıkarsa, uzun bekleyen araç güzergahında, bahsedilen ışıktan, daha gerideki ışıklarda, bu güzergah lehine süre değişimi yapılır.. vs.. ama maalesef öyle yanlış hesaplamalar, öyle yanlış ışıklar var ki..Ben adapazarında yayalara ve araçlara aynı anda yeşil yandığını bile gördüm,hatta resmini de çekmiştim..1 hafta boyunca o şekilde kaldı,sonra düzelttiler..(bilenler için, çark caddesinin sonundaki ışıklar)

Geri
Üst Alt